Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Orion
15-02-2011, 19:32
Życzenia świąteczne
Autor Wiadomość
elar 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 22-12-2009, 14:37   Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, oraz Nowego Roku pragnę złożyć mieszkańcom Gminy najlepsze życzenia świąteczne. Zdrowia, szczęścia i zadowolenia. Oby nadchodzący rok obfitował w nowe inwestycje we wszystkich miejscowościach, nawet tych najmniejszych.

Radna - Elżbieta Rzewuska

Igor Zamorski
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2010, 10:24   

A ja chciałbym w nowym roku życzyć Mieszkańcom Gminy Siechnice mieszkającym nawet w tych najmniejszych miejscowościach zdrowia i powodzenia finansowego.
Aby mogli regularnie spłacać rosnące podatki , raty kredytów zaciągniętych przez Gminę pod te inwestycje oraz nakładane na nich rozmaite opłaty np adiencjackie które pomogą gminie za ich pieniądze wykupić ich grunta .
Niech radują się także nowymi jakże potrzebnymi inwestycjami np nowego ratusza i miejmy nadzieję inwestycji okołoratuszowych w postaci zmiany statusu wsi na miasto Siechnice.
Gdyby jednak nie udało im się spłacić na czas na przykład takiego podatku rolnego , życzę im pogody ducha przy spłacaniu lichwiarskiej stopy oprocentowania odsetkowego w wysokości 200%podstawowej stopy oprocentowania kredytu lombardowego!
A wszystko to oczywiście w imieniu prawa oraz na chwałę Naszych Włodarzy!
Mam również nadzieję że w nadchodzącym roku z okazji tak licznych inwestycji przybędzie nam jako miejskiej Gminie jakże potrzebnej wykwalifikowanej kadry urzędniczej oraz kolejnych etatów polityczno - samorządowych!
Do siego roku!

afelin 
Superforumowicz

Wysłany: 07-01-2010, 11:50   

Igor Zamorski napisał/a:
w postaci zmiany statusu wsi na miasto Siechnice

To gmina zmienia się z wiejskiej na miejską, Siechnice od dawna są miastem.
Zresztą ciekawostką jest fakt, że były tylko 2 takie gminy wiejskie w Polsce, w której są miasta - zostanie jedna.

Orion 

Wysłany: 07-01-2010, 19:27   

Igor Zamorski napisał/a:
Gdyby jednak nie udało im się spłacić na czas na przykład takiego podatku rolnego , życzę im pogody ducha przy spłacaniu lichwiarskiej stopy oprocentowania odsetkowego w wysokości 200%podstawowej stopy oprocentowania kredytu lombardowego!

Czyli 10% rocznie? :lol:
Jesli chciałeś kogoś przestraszyć, to Ci się nie udało. Mnie rozśmieszyłeś. Stopa lombardowa NBP wynosi 5% rocznie, zatem 200% tej stopy to 10%. To już odsetki ustawowe są większe (13%).

Odsetki maksymalne nie mogą przekroczyć czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP, czyli obecnie odsetki maksymalne to 20% w stosunku rocznym. Podstawa prawna - Kodeks cywilny:
Cytat:
Art. 359. § 2(1). Maksymalna wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej nie może w stosunku rocznym przekraczać czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (odsetki maksymalne).

§ 2(2). Jeżeli wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej przekracza wysokość odsetek maksymalnych, należą się odsetki maksymalne.

Stopa lombardowa NBP: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy.htm

Orion 

Wysłany: 08-01-2010, 09:59   

Cytat:
Na scenie ustawionej na terenie rekreacyjnym przy gimnazjum odbędzie się historyczne pożegnanie Starego Roku 2009 przez wójta gminy Święta Katarzyna oraz powitanie Nowego Roku 2010, wraz z życzeniami noworocznymi złożonymi przez burmistrza gminy Siechnice. Uroczystości będzie towarzyszył niezwykły pokaz sztucznych ogni, które mają strzelać aż 300 metrów w górę.

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=34440

Czy ten pokaz sztucznych ogni rzeczywiście się odbył?
Był ktoś na powitaniu Nowego Roku z burmistrzem?

irenkan 
Superforumowicz

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 12-01-2010, 19:04   

Pokaz rzeczywiście się odbył, ale było mało ludzi (mówiła mi koleżanka, która tam była).
Ja niestety byłam za daleko i widziałam tylko błyski na niebie. Ogłoszenia powieszono troszkę za późno.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi