Firma sprzątająca
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Pierwszy w gminie czujnik smogu już działa

Pomiar całą dobę, wyniki online.
WEJDŹ TUTAJ

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Orion
15-02-2011, 19:32
Życzenia świąteczne
Autor Wiadomość
elar 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 22-12-2009, 14:37   Życzenia świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, oraz Nowego Roku pragnę złożyć mieszkańcom Gminy najlepsze życzenia świąteczne. Zdrowia, szczęścia i zadowolenia. Oby nadchodzący rok obfitował w nowe inwestycje we wszystkich miejscowościach, nawet tych najmniejszych.

Radna - Elżbieta Rzewuska

Igor Zamorski
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2010, 10:24   

A ja chciałbym w nowym roku życzyć Mieszkańcom Gminy Siechnice mieszkającym nawet w tych najmniejszych miejscowościach zdrowia i powodzenia finansowego.
Aby mogli regularnie spłacać rosnące podatki , raty kredytów zaciągniętych przez Gminę pod te inwestycje oraz nakładane na nich rozmaite opłaty np adiencjackie które pomogą gminie za ich pieniądze wykupić ich grunta .
Niech radują się także nowymi jakże potrzebnymi inwestycjami np nowego ratusza i miejmy nadzieję inwestycji okołoratuszowych w postaci zmiany statusu wsi na miasto Siechnice.
Gdyby jednak nie udało im się spłacić na czas na przykład takiego podatku rolnego , życzę im pogody ducha przy spłacaniu lichwiarskiej stopy oprocentowania odsetkowego w wysokości 200%podstawowej stopy oprocentowania kredytu lombardowego!
A wszystko to oczywiście w imieniu prawa oraz na chwałę Naszych Włodarzy!
Mam również nadzieję że w nadchodzącym roku z okazji tak licznych inwestycji przybędzie nam jako miejskiej Gminie jakże potrzebnej wykwalifikowanej kadry urzędniczej oraz kolejnych etatów polityczno - samorządowych!
Do siego roku!

afelin 
Superforumowicz

Wysłany: 07-01-2010, 11:50   

Igor Zamorski napisał/a:
w postaci zmiany statusu wsi na miasto Siechnice

To gmina zmienia się z wiejskiej na miejską, Siechnice od dawna są miastem.
Zresztą ciekawostką jest fakt, że były tylko 2 takie gminy wiejskie w Polsce, w której są miasta - zostanie jedna.

Orion 

Wysłany: 07-01-2010, 19:27   

Igor Zamorski napisał/a:
Gdyby jednak nie udało im się spłacić na czas na przykład takiego podatku rolnego , życzę im pogody ducha przy spłacaniu lichwiarskiej stopy oprocentowania odsetkowego w wysokości 200%podstawowej stopy oprocentowania kredytu lombardowego!

Czyli 10% rocznie? :lol:
Jesli chciałeś kogoś przestraszyć, to Ci się nie udało. Mnie rozśmieszyłeś. Stopa lombardowa NBP wynosi 5% rocznie, zatem 200% tej stopy to 10%. To już odsetki ustawowe są większe (13%).

Odsetki maksymalne nie mogą przekroczyć czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP, czyli obecnie odsetki maksymalne to 20% w stosunku rocznym. Podstawa prawna - Kodeks cywilny:
Cytat:
Art. 359. § 2(1). Maksymalna wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej nie może w stosunku rocznym przekraczać czterokrotności wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (odsetki maksymalne).

§ 2(2). Jeżeli wysokość odsetek wynikających z czynności prawnej przekracza wysokość odsetek maksymalnych, należą się odsetki maksymalne.

Stopa lombardowa NBP: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy.htm

Orion 

Wysłany: 08-01-2010, 09:59   

Cytat:
Na scenie ustawionej na terenie rekreacyjnym przy gimnazjum odbędzie się historyczne pożegnanie Starego Roku 2009 przez wójta gminy Święta Katarzyna oraz powitanie Nowego Roku 2010, wraz z życzeniami noworocznymi złożonymi przez burmistrza gminy Siechnice. Uroczystości będzie towarzyszył niezwykły pokaz sztucznych ogni, które mają strzelać aż 300 metrów w górę.

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=34440

Czy ten pokaz sztucznych ogni rzeczywiście się odbył?
Był ktoś na powitaniu Nowego Roku z burmistrzem?

irenkan 
Superforumowicz

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 12-01-2010, 19:04   

Pokaz rzeczywiście się odbył, ale było mało ludzi (mówiła mi koleżanka, która tam była).
Ja niestety byłam za daleko i widziałam tylko błyski na niebie. Ogłoszenia powieszono troszkę za późno.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi