Firma sprzątająca
Cross Fit w Siechnicach

Fit Fight w Siechnicach
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa Jarzębinowa 13 - Nova Locum
Autor Wiadomość
utracjusz 
Superforumowicz

Wysłany: 03-01-2006, 23:25   

zastanawialiscie sie co bedzie gdy w naszej klatce znajdzie sie jakis mlodociany szalony studencik z pomyslami do wiecznych imprez :shock: gdy wypozyczy lub kupi mieszkanie obok naszego:> nic do was studenci nie mam...tylko pytam ogol;)

Marta
Gość
Wysłany: 05-01-2006, 17:24   

Hej jestem studentką i kupilam mieszkanie w Novej Locum.... :P

utracjusz 
Superforumowicz

Wysłany: 05-01-2006, 22:42   

Jak mowilem nic do studentow nie mam ale pomyslalem ze, widzadz wszedzie mlode parki w przedziale wiekowym 24-34 majace dzieci lub przynajmniej w niedalekiej przyszlosci taka "szalona:>" studentka z szalonymi znajomymi moze troszke przeszkadzac :) moze sie myle czyste teoretyzowanie ;) poprawcie mnie jak sie myle

Slomeczko 
Aktywny

Wysłany: 07-01-2006, 13:35   

Witamy wszystkich. :) Nasze lokum znajduje sie w czwatrej klatce na pierwszym pietrze . Wczoraj bylismy na budowie i prace powolutku idą do przodu. Termin odbioru mamy na koniec marca. (mamy nadzieje że zdążą) Pozdrawiamy wszystkich naszych nowych sąsiadów :D

utracjusz 
Superforumowicz

Wysłany: 10-01-2006, 22:39   

aha czyli nikt studentami sie nie przejmuje :D okej

Qla
Gość
Wysłany: 15-01-2006, 16:04   

MikailG... chyba skądś Cię znam... masz jakieś nowe info z NL? :)

j_a_r 
Superforumowicz

Wysłany: 19-01-2006, 14:12   

Witajcie! szczególnie przyszli mieszkańcy I klatki. Czy wszyscy są w letargu zimowym albo może wszystko jest naprawdę OK na placu budowy bo nikt o niczym nie pisze. Ja niestety mam bardzo krytyczne zdanie na temat tej budowy i obsługi klienta, zwłaszcza tego który już zapłacił za mieszkanie i czeka na jego odbiór. Otóż, po pierwsze Biuro Sprzedaży Mieszkań podobnie jak kierownictwo budowy stosuje zasadę spychotechniki nawzajem do siebie odsyłając biednego klienta, albo nic nie mogą powiedzieć co do szczegółów, a później jest już po fakcie. Każda zmiana w założeniach projektowych zgłoszona przez klienta jest traktowana jak dopust Boży i bronią się przed tym jak tylko można. Narzekają, że klienci szawendają się niepotrzebnie po budowie. Kiedy były długie gorące lato i jesień to mało co działo się na budowie. Twierdzono że nie ma problemu wszystko będzie na czas. Ogrzewanie miało być podłaczone w listopadzie. Niedługo skończy sie styczeń - i nic. Tłumaczą, że przecież mrozy - jakby nie wiedzieli że w zimę można się ich spodziewać. wszystkie tynki i podłogi wylewane są na zmarznięte podłoże i co z tego wyniknie - boję sie myśleć. w każdym razie wywalczyć cololwiek w tym informację jest bardzo trudno. Nikt teraz nie wie kiedy nastąpi oddanie mieszkań. Wygrają zapewnie lokatorzy następnych klatek bo prace będą przebiegać jak będzie cieplej. Czarę goryczy przelało stwierdzenie, że czego można się spodziewać po usłudze dotyczącej miszkań tak tanich, jakbyśmy płacili po 3,5 tys. za metr to wtedy można by wymagać! Czy to tylko moje rozgoryczenie czy u Was wszysko naprawdę OK?Czy to brak świadomości?Pozdrawiam.

emi_pavlo
[Usunięty]

Wysłany: 21-01-2006, 14:04   

Cześć Wszystkim mieszkańcom bloku Nova Locum przy ul. Jarzębinowej 7-13. Tak się składa, że też będziemy mieszkać w tym bloku w pierwszej klatce od lewej strony (Ietap budowy) na 1 piętrze. W pełni zgadzamy się w kwestii tępa budowy oraz podejścia do kupujących (przyszłych właścicieli mieszkań). My dość często jeździliśmy na budowę sprawdzać jak się prace posuwają i stwierdzamy że od pewnego czasu posuwają się dość marnie. W jednym z przeczytanych postów ktoś zacytował nieszczęsne słowa wypowiedziane przez Biuro Sprzedaży mieszkań Nova Locum że "za takie pieniądze nie można się wiele spodziewać i wymagać" - błąd wielki błąd wypowiadającego te słowa. Cena 1m kwadratowego mieszkania została na jakiejś podstawie określona i było to napewno dobrze skalkulowane (napewno nie po kosztach). Zaoferowano nam kupno mieszkania za konkretną cenę i my na to przystaliśmy podpisując umowę, w której jest zawarta możliwość nieodpłatnej aranżacji i zmian. Więc każdy z nas mieszkających tam ma takie prawo i kożysta z niego - więc nie wiem o co pretensje ze strony inwestora.
Pytałem się stróża jak on to widzi, to co się dzieje i jak się prace posuwają - odpowiedził mi że "jak krew z nosa". Też byliśmy wcześniej zapewniani że wszystko w terminie będzie oddane i co? termin minął 30 listopada a drugiego terminu nie ma określonego (według umowy nie później niż do 15 lutego br.) i pewnie oddadzą tylko co dalej? kiedy akt własności - prawdopodobnie na wrzesień :( tak długo kredyt będzie trzeba ubezpieczyć i jeszcze czynsz dochodzi i spłata kredytu wraz z odsetkami.
Pytałem się o liczniki ciepła czy założą - odpowiedź nie bo jest to niesprawiedliwe i się nie opłaca choć byłem wcześniej zapewniany że będą - co pozostali sądzicie na temat liczników ciepła?
Ciężko jest uzyskać konkretne i precyzyjne odpowiedzi na zadawane pytania, przeważnie są to wymijające odpowiedzi, zaczyna nas to irytować. Chciałbym wiedzieć na czym stoję. Ostatnio byłem na budowie 14.01. i nie wpuszczono nas bo były już położone płytki na podłogę a od minionej środy miało być puszczane ciepło.
To narazie tyle! Choć mam bardzo wiele uwag co do kwestii samej budowy i całej otoczki. Pozdrawiamy wszystkich mieszkańców blokchauzu przy Jarzębinowej w Siechnicach. :D

Richi
Gość
Wysłany: 22-01-2006, 10:30   

Spoko, spoko - fakt budowa trochę się ciągnie, ale jeszcze nie widziałem takiej która by się w terminie skończyła. Myślę że troszeczke za bardzo pesymizmem zawiało a nie potrzebnie :))
Więcej optymizmu!! :lol: - pomyślcie o tym, jak już im się uda i zaczniemy wszyscy działać... Alternatywy 4 będą się chować przy nas :)) :roll: (zresztą adres też już chyba Bareja ustalał - Jarzębinowa 7-13 m. ?)
Będę czekał na równie pozytywne opinie - Pozdrawiam :mrgreen:

j_a_r 
Superforumowicz

Wysłany: 22-01-2006, 14:57   

Co prawda to prawda - trochę szkoda nerwów, ale szkoda tez pieniędzy bo jak oddadzą z poślizgiem i w takim stanie jak teraz to - zanim podejmie sie prace adaptacyjne -trzeba bedzie jeszcze sporo czekać aż to wszystko doschnie i wywietrzy sie. Ponadto, wszystkie tynki i podłogi moga zacząć pękać bo cały czas kładzione były na mrozie. Podobnie może się dziać z naszymi kaflami położonymi zbyt szybko na takiej powierzchni - ato już są wielkie koszty. Wielu lokatorów też zdziwi się gdzie maja instalacje i rury i ile będą musieli dopłacić za przeróbki. To nieliczenie się z klientem przypomina czasy komuny i "Alternatywy 4" bo czeka nas jeszcze zarząd NL nad mieszkaniami przez conajmniej 3 lata, a z takim nastawieniem do klienta .... Rozbawiła mnie argumentacja, że jest tam setka mieszkań i jak każdy by coś chciał to dopiero byłby bałagan i trzeba zabronić szwendania się po budowie. Mój argument, że to nie setka mieszkań tylko setka indywidualnych klientów z ich prawem indywidualnych życzeń - oburzył panią z Biura. Oni uważają chyba, że budują mieszkania charytatywnie i dla bezdomnych (bo takie tanie) i robia przy tym wielka łaskę jeżeli wogóle chca rozmawiać. Tymczasem ich hasło reklamowe w internecie mówi o szczególnej trosce przy realizacji życzeń klientów - czyli mamienie ludzi żeby zostawili swoje pieniążki i zeszli im z oczu. Problem jest w tym, że nic im w tym momencie nie można zrobić - tylko przy odbiorze mieszkania - a wtedy może być za późno i można też nie wyłapać wszystkich "ukrytych" wad. W umowie są zapisy pokrętne, które w zasadzie nie przewiduję dolegliwych kar za przedłużanie budowy, a samo określenie terminu oddania - na 31 grudnia - niepóźniej niż do połowy lutego - jest po prostu smieszne.
Przyznam, że gdybym wiedział jak będą szły sprawy to omijałbym tę społdzielnię szerokim łukiem i uwiłbym sobie gniazdko, jak to ktoś określił, w innym życzliwszym miejscu. Z zadrościa słucham relacji znajomych z innych budów gdzie przyszli mieszkańcy sa traktowani z taktem, godnością i informowani (konsultowani) na bieżąco z fachowcam (wykonawcami) z poszczególnych branż. Pozdrawiam jednak wszystkich optymistów.

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 3:38 pm ]
Muszę jeszcze oddać, i przyrzekam dalej nie zanudzać, sprawiedliwość - nie wszyscy pracownicy Biura sa tam niekompetentni i nieżyczliwi. Uczciwie należy stwierdzić, że pełnych informacji, jeżeli takie posiada, stara sie udzielac Pan Jacek. Chociaż niestety nie zawsze sa one zgodne z oczekiwaniami, ale potrafi to przynajmniej uzasadnić. Dobre wrażenie również robi konkretność rozmów z Panem Prezesem. Niestety, panie porażają swoją niekompetencja i arogancją.

Gosia_i_PaweA,
Gość
  Wysłany: 23-01-2006, 17:31   Jarzębinowe stresy:)

Przyszli sasiedzi nie ma co marudzić. Zobaczymy co będzie kiedy już się wprowadzimy i wtedy w miarę potrzeb będziemy wieszać psy na spółdzielni i nie tylko:). Bo przecież w umowie jest aneks pozwalający im na 3 miesięczne spóżnienie i wiadomo było że w terminie się nie wyrobią ( bo w polsce mieszkamy nie zapominajcie:)). Co do wykończenia to zobaczymy czy kafle rzeczywiście zaczną nam lecieć ze ścian. Jeśli tak my pierwsi rzucimy kamień:)
Nasz punkt widzenia jest taki że na razie nie chwalimy nie krytykujemy tylko spokojnie czekamy na odbiór mieszkania i wtedy w razie potrzeb będziemy działać!
Wracając do Bareji- jarr jest naszaym kandydatem na gospodarza domu;) żarcik
Więc głowa do góry bo nie ma się co martwić na zapas:)
Pozdrowionka 8)

MikailG
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2006, 14:33   

Co do odbioru- to zawsze można go przeciągać, przecież nikt nas nie zmusi do podpisania odbioru od ręki. Przy zgłoszeniu zastrzeżeń, każesz wykonać poprawki i dopiero po ich wykonaniu robisz drugie podejście z odbiorem. Najważniejsze to nie dać się (przepraszam za wyrażenie) "wydymać". A co do administrowania budynku przez NL. To w momencie uzyskania aktów własności my będziemy silniejszym głosem. Pod warunkiem, że będziemy mówić jednym głosem.

TO JEST MÓJ MANIFEST ;-)
Proletariusze z Jarzębinowej 7-13 łączcie się :D

j_a_r 
Superforumowicz

Wysłany: 25-01-2006, 16:50   

Sorry,
że znowu zabieram głos, co mi delikatnie wytknęli Gosia i Paweł (ale ja nie Anioł,a wyglada że przeciwnie :) , ale po post-cie Mikail-aG, nie wytrzymałem i stwierdziłem, że jesteście ciut zbyt naiwni, moi przyszli sympatyczni sąsiedzi - tak jakbyście dopiero co obudzili sie w naszej polskiej rzeczywistości. Nie będę powtarzał poprzednich kwestii, ale jakby było gdybyscie chceli wprowadzić sie jak najszybciej?! ... czy wtedy pasowałaby Wam "boksowanie "sie ze Spóldzielnią z terminem odbioru przez np. pół roku (i podwjne płacenie za np. dwa mieszkania)?. Ponadto, jeżeli jedziecie na kredycie hipotecznym to do chwili spłaty włascicielem mieszkania jest bank. Ponadto musicie do-ubezpieczać kredyt do momentu aktu notarialnego, który możesz otrzymać "najpóźniej od września 2006" czyli w nieokreślonej przyszłości. Co do naszej siły jako właścicieli mieszkań nome omen "Przyjanego Domu"- to jest rzadna - bo to Spółdzielnia ma zarząd zagwarantowany umową na trzy lata i może robić co sie jej podoba. Dopiero po tym okresie można ustanowić Wspólnotę Mieszkaniową. A co do poprawek "przy-odbiorowych" to życzę wszystkiego dobrego - poczytajcie posty dotyczące innych developerów np. we Wrocławiu to może oczy się Wam trochę otworzą szerzej. Mój typ: to oddanie pierszych mieszkań na szybko na początku marca 2005 (I etap) i to nadających sie po pewnym czasie do ponownego remontu (mróz i brak grzania). Naprawde pozdrawiam Was serdecznie i chciałbym aby to co napisałem niesprawdziło się. a kysz ...

Gość

Wysłany: 25-01-2006, 16:59   

przpraszam, ale powyższe niechciało się wysłać aż w końcu poszło w trzech egzemplarzach

Richardo
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2006, 20:55   

J_A_R - taki jakiś pesymista jesteś i psujesz atmosferę... może w ogóle nie warto nic kupować bo zawsze mogą wystąpić jakieś przeszkody.
Ciśnienie widać masz, może to i dobrze może to i źle. Powiedz lepiej co faktycznego udało ci się ustalić w spółdzielni lub na budowie... masz już datę odbioru, znasz jakieś szczegóły - nie chciałbym się tobą rozczarować że tylko narzekać w zaciszu swojego domku potrafisz. Zaskocz nas :P

Odpowiedz do tematu