Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Stomatolog Groblice
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Straż Miejska Siechnice
Autor Wiadomość
Morte 
Superforumowicz

Wysłany: 22-02-2012, 10:03   

snajper napisał/a:
ja nie jeźdźę tamtędy 100
W przypadku gdy ktoś jechałby stówą to rzeczywiście wina przeszłaby z parkującego nieprawidłowo na potrącającego. Bierze wtedy na siebie część lub całość winy. Jeżeli dziecko byłoby tylko poturbowane to wina parkującego. Ale jeżeli śmierć to wina omijającego za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze ponieważ nie da się udowodnić tego czy przy niższej prędkości dziecko by nie przeżyło.

RoMAN 
Superforumowicz

Wysłany: 22-02-2012, 10:18   

tak czy owak to oznacza, że SM kiepsko sobie radzi skoro są utyskiwania na źle parkujące pojazdy to SM powinna tam warować aż się ludzi oduczy

hudiey 
Superforumowicz

Wysłany: 24-02-2012, 12:12   

Jadąc do Wrocławia widuję tamtejszą SM pełniącą dyżury w godzinach rannych w okolicy szkół dbając o bezpieczeństwo.
Nie wiem, czy w tym czasie nasza SM ma coś ważniejszego do roboty (choć wątpię by było coś ważniejszego od dbania o bezpieczeństwo, szczególnie dzieci), być może by było warto wprowadzić rotacyjny (ze względu na ograniczone zasoby ludzkie) monitoring okolic szkół w naszej gminie w godzinach rannych, przy okazji też można rzucić fotoradarem w kierunku na Wrocław i uzupełnić album rodzinny, jak i kasę gminną.

Morte 
Superforumowicz

Wysłany: 06-07-2012, 12:07   

No i proszę, wykrakaliśmy, albo raczej przewidzieliśmy. Podobno jakiś dramatyczny wypadek :shock: był w okolicach 10 rano na skrzyżowaniu: Szkolnej, Świerczewskiego i Kościelnej. Czy ktoś coś wie na ten temat, albo to widział? Podobno ze dwie straże były więc to coś grubszego. Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało.

Danplus 
Superforumowicz

Wysłany: 06-07-2012, 14:19   

Morte napisał/a:
No i proszę, wykrakaliśmy, albo raczej przewidzieliśmy. Podobno jakiś dramatyczny wypadek :shock: był w okolicach 10 rano na skrzyżowaniu: Szkolnej, Świerczewskiego i Kościelnej. Czy ktoś coś wie na ten temat, albo to widział? Podobno ze dwie straże były więc to coś grubszego. Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało.

Tak flaki latały na prawo i lewo - wybacz nie mogłem się powstrzymać, bo tak napisałeś jakby nie wiadomo co się wydarzyło - i pełno "podobno" :)

2 poszkodowanych, jeden opatrzony na miejscu, drugi zabrany na prześwietlenie.

Morte 
Superforumowicz

Wysłany: 06-07-2012, 14:57   

Danplus napisał/a:
Tak flaki latały na prawo i lewo
Ojoj, ale się rozemocjonowałeś :)
Danplus napisał/a:
tak napisałeś jakby nie wiadomo co się wydarzyło
Napisałem tylko jak to wyglądało z zewnątrz, że dwa wozy strażackie i pełno gapiów, czyli mogło być poważnie, a jak było wewnątrz? to o to właśnie zapytałem. Mamy swoją Straż Pożarną oraz Straż Pożarną Energetyki 200 metrów dalej w elektrociepłowni która ma sprzęt do rozcinania wraków samochodów, więc jeśli jechał wóz z Radwanic czy Wrocławia to nasuwa się każdemu, że sprawa jest poważna i brakuje sprzętu, więc dziwię się, że tylko dwóch stłuczonych i taki szum. Druga sprawa, że napisałem tak też w nawiązaniu do tej dyskusji wcześniejszej o ul. Szkolnej i propozycji Hudieya o kuknięciu fotoradarem w paru kierunkach. Gdybyś wszystkiego nie zepsuł i nie zbagatelizował sytuacji to pewnie Straż Miejska już by wyjeżdżała na patrol ;) W każdym razie dzięki za odpowiedź, byle jaką, ale cenną :)

Danplus 
Superforumowicz

Wysłany: 06-07-2012, 23:03   

Morte napisał/a:
Napisałem tylko jak to wyglądało z zewnątrz, że dwa wozy strażackie i pełno gapiów, czyli mogło być poważnie, a jak było wewnątrz? to o to właśnie zapytałem. Mamy swoją Straż Pożarną oraz Straż Pożarną Energetyki 200 metrów dalej w elektrociepłowni która ma sprzęt do rozcinania wraków samochodów, więc jeśli jechał wóz z Radwanic czy Wrocławia to nasuwa się każdemu, że sprawa jest poważna i brakuje sprzętu, więc dziwię się, że tylko dwóch stłuczonych i taki szum. Druga sprawa, że napisałem tak też w nawiązaniu do tej dyskusji wcześniejszej o ul. Szkolnej i propozycji Hudieya o kuknięciu fotoradarem w paru kierunkach. Gdybyś wszystkiego nie zepsuł i nie zbagatelizował sytuacji to pewnie Straż Miejska już by wyjeżdżała na patrol ;) W każdym razie dzięki za odpowiedź, byle jaką, ale cenną :)

To co wygląda na "tragiczny wypadek" nie zawsze takim jest. A co do ilości straży, no cóż wystarczy, że zadzwoni kilka osób jedna poda ul XXXX druga ul. YYYY. Dysponujący zleceniami, nawet jak sprawdzi, że to są ulice obok siebie po prostu nie ma czasu dzwonić i sprawdzać czy to faktycznie jest jeden i ten sam wypadek - liczy się czas reakcji. Lepiej, żeby przyjechało kilka jednostek niż, żeby przyjechała jedna ale spóźniona :)

A to co napisałem, nie ma znaczenia, czy SM będzie tam na patrolu czy nie ;)

hojnorek 
Superforumowicz

Wysłany: 14-08-2012, 09:58   

Panie Komendancie,

nie wiem jak to wygląda od strony prawnej - czy powinno się zmobilizować tego kto syfi żeby sprzątał po sobie, czy powinny posprzątać służby i obciążyć kosztami sprawcę. tak czy siak bardzo proszę o zajęcie się tematem:
http://forum.siechnice.pl...p?p=38284#38284
jest on niewątpliwie w temacie bezpieczeństwa.

hudiey 
Superforumowicz

Wysłany: 20-08-2012, 10:40   

Szanowny Panie Komendancie

Szkoda, że w weekendy SM nie patroluje terenów wokół zbiornika rekreacyjnego.
Chciałbym zwrócić Pana uwagę na aspekty, które wydaje mi się powinny być w kręgu zainteresowania SM:
1. śmiecenie - aż przykro patrzeć jak nasza lokalna społeczność się zachowuje, wstyd mi, gdy idąc z dzieckiem plażą napotykam wszelkiego rodzaju butelki, puszki, torebki itd. Ostatnio widziałem chyba wędkarza, który po pseudo plażowiczach zebrał całą przyczepkę śmieci.
2. Palenie grilli, w szczególności z dala od plaży, bez nadzoru (chyba żeby nie śmierdziało dymem), ale za to w wysokiej trawie. Co poniektórzy grillują, stawiając bezpośrednio miskę z węglami na ziemi czy trawie (podkoszonej, ładnie podeschniętej). To, że do tej pory nie było pożaru to chyba tylko szczęście
3. picie alkoholu - w sumie jak dla mnie samo picie mi nie przeszkadza (chociaż zgodnie z ustawą picie w miejscach publicznych jest zabronione), to jednak zbyt duża ilość wypitego alkoholu powoduje głupawkę, która niestety jest w dużej mierze zamieniana na zgłoszenia z poprzednich punktów.
4. Parkowanie - w przypadku gdy będzie potrzebna pomoc medyczna, przy tak zaparkowanych samochodach jak np wczoraj karetka może mieć problemy z przejazdem, straż nie przejedzie, chyba, że 'taranem'.

gigant87 

Wysłany: 04-01-2013, 10:34   

Mam prośbę, by SM czasem zwróciła uwagę na tereny pomiędzy gimnazjum, a ratuszem. W ostatnich kilku dniach widziałem dwa duże psy, bez smyczy, kagańca etc błąkające się ww okolicach. Kojarzę, że właściciel psów mieszka w pobliżu (choć mogę mylić psy).

Ludzie chodzą tędy na spacery z małymi dziećmi, większe dzieci idą do szkoły i gimnazjum...

Otsego 
Superforumowicz

Wysłany: 14-01-2013, 14:46   

Ja też natknąłem się ze dwa razy na te pieski. Wyglądają może niezbyt przyjemnie, ale wydają się całkiem sympatyczne (taka moja subiektywna ocena :D ). Choć nie powiem, jak mi wyleciały zza śmietnika, gdy skrobałem szyby w samochodzie i mi oczami zaświeciły... Podskoczyć w miejscu można.

Strona o nowoczesnym polskim nacjonalizmie, bazującym na przeszłości, nastawionym na przyszłość.

Anonim 
Nowicjusz

Wysłany: 30-10-2013, 19:20   

Z tymi pasami a raczej właścicielami to jest problem. Część z nich wyprowadza duże psy bez smyczy między boiskiem i placem zabaw a Biedronką w Siechnicach. Chociaż najlepszy był Pan, który w poprzednim tygodniu wypuścił dużego pas bez smyczy i kagańca na parkingu koło Biedronki, co skończyło się pogryzieniem naszego psa, także prosiłabym o zwrócenie uwagi Straży na ten problem. To nie są miejsca do puszczania psów "luzem".

Odpowiedz do tematu