Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Senso Glaz Adam Kowalski
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemowe oznakowanie skrzyżowania
Autor Wiadomość
kudeł 
Aktywny

Wysłany: 03-03-2008, 09:41   Problemowe oznakowanie skrzyżowania

Witam serdecznie,
nurtuje mnie oznakowanie skrzyzowania ulic Ciepłowniczej, Jarzębinowej i Staszica. Wyglada na to ze znaki nie nadazyly za pojawieniem sie "nowej" (choc ta wcale juz taka nowa nie jest) ulicy Staszica. Dojezdzajac do skrzyzowania ulica Cieplownicza jest znak informujacy o drodze z pierwszeństwem przejazdu biegnacej w lewo oraz drodze podporzadkowanej biegnacej w prawo i to wlasnie ta droga biegnaca w prawo jest moim zdaniem problematycza gdyz chyba brakuje na tym znaku oznaczenia dodatkowej drogi: Staszica lub drogi "osiedlowej" gdyz oznaczona jest tylko jedna z nich i co dziwne to prawdopodobnie ta osiedlowa. Z drugiej strony brakuje jakichkolwiek oznaczen przy dojezdzie do skrzyzowania od strony ulicy Staszica natomiast oznaczenia takie sa od strony ulicy osiedlowej (bedacej przedłuzeniem Jarzebinowej).
Czy waszym zdaniem oznaczenie tego skrzyzowania jest poprawne? Gdzie mozna zglosic ew. uwagi w tej sprawie?

pzdr,
kuba

Danplus 
Superforumowicz

Wysłany: 03-03-2008, 10:24   

Trochę więcej na ten temat: http://siechnice.pl/forum...p?p=16700#16700

kudeł 
Aktywny

Wysłany: 03-03-2008, 13:26   

Witam,
niestety regula "prawej reki" w tym przypadku nie rozwiazuje problemu gdyz skrzyzowanie to nie jest skrzyzowaniem rownorzednym i problem pojawia sie w sytuacji gdy do skrzyzowania zblizaja sie samochody (A) od strony ulicy "osiedlowej" (nie mylic z Ul. Osiedlowa) bedacej przedluzeniem Jarzebinowej oraz (B) od strony ul Staszica. (A) widzac oznakowanie takie jak tam jest w zaistanialej sytuacji nie widzi obowiazku ustepowania pierszenstwa (B) gdyz droga ktora zbliza sie (B) nie jest w ogole oznakowana (pozostale sa) wiec (B) dla (A) wlacza sie do ruchu, natomiast (B) dojezdzajac do skrzyzowania, nie widzac zadnych znakow traktuje to skrzyzowanie jako rownorzedne na ktorym uwaza ze ma pierszenstwo przed (A) wiec jedzie.... Jakies dwa tygodnie temu rano widzialem skutki takiego (chyba) rozumowania w postaci stluczki :|
pzdr,
kuba

Danplus 
Superforumowicz

Wysłany: 03-03-2008, 13:49   

W podanym wątku jest opisane to skrzyżowanie. Wcale nie twierdzę, że tam obowiązuje reguła prawej ręki, tylko, że problem był już poruszany - jak widać bez większych efektów.
A co do stłuczki, jestem ciekaw jak sprawa się zakończy, bo kierowcy są bez winy.

kudeł 
Aktywny

Wysłany: 03-03-2008, 13:55   

Danplus napisał/a:
Wcale nie twierdzę, że tam obowiązuje reguła prawej ręki...

nie mialem tego na mysli, ale fakt, wyraznie tego nie napisalem :wink:
Danplus napisał/a:
A co do stłuczki, jestem ciekaw jak sprawa się zakończy, bo kierowcy są bez winy.

no wlasnie, wyjazdzam tedy codziennie do pracy (od strony Staszica) wiec problem dotyka mnie osobiscie :neutral: dlatego chcialbym zwrocic sie do kogos w rodziaj ZDiK ale nie wiem kto na terenia naszej gminy sie tym zajmuje (a moze wlasnie ZDiK...).
pzdr,
kuba

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 04-03-2008, 07:41   

To ja może dodam, co mnie nurtuje. Otóż "rondo" przy Parkerze. Piszę w cudzysłowie, bo tak naprawdę to nie jest to rondo (zero znaków), tylko skrzyżowanie równorzędne. Dojeżdzając do niego zawsze mam obawy, bo co kierowca, to różne na nim zachowania!

kudeł 
Aktywny

Wysłany: 04-03-2008, 12:37   

w zasadzie slowo "rondo" nie wystepuje w kodeksie drogowym ale oczywiscie wiadomo ze jest to po prostu skrzyzowanie z ruchem okreznym. na takim skrzyzowaniu obowiazuja wszystkie "normalne" przepisy dotyczace skrzyzowan. w tym przypadku ze wzgledu na brak jakich kolwiek onaczen, nalezy je traktowac jako skrzyzowanie rownorzedne (a w zasadzie serie skrzyzowan roznorzednych) a skoro tak to pierszenstwo ma wjezdzajacy na to "nierondo" ale niestety trzeba byc bardzo czujnym bo niestety niewielu kierowcow zdaje sobie z tego sprawe...
pzdr,
kuba

Odpowiedz do tematu