Firma sprzątająca
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Pierwszy w gminie czujnik smogu już działa

Pomiar całą dobę, wyniki online.
WEJDŹ TUTAJ

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Orion
29-10-2007, 14:15
Kod pocztowy
Autor Wiadomość
WojtekX 

Wysłany: 24-07-2006, 12:23   Kod pocztowy

Jaki jest kod pocztowy Radwanic? 55-010 czy 55-015? Ja sie posługuję tym pierwszym, ale na stronach poczty jest napisane, ze ten pierwszy do św. Katarzyna, a Radwanice to ten drugi:
55-010
55-015

Prezes 

Wysłany: 24-07-2006, 12:47   

Kilka lat temu kod do nas był: 55-015 Radwanice. Nastąpiła jednak zmiana. Teraz aktualny jest 55-010 święta Katarzyna. A jeszcze wcześniej, zanim wybudowano pocztę w Radwanicach, kod był następujący: 52-066 Wrocław 5. To taka ciekawostka.

szuir 
Aktywny

Wysłany: 27-07-2006, 15:52   

Oto odpowiedź Poczty odnośnie mojego zapytania na temat kodu pocztowego Radwanic:

"W odpowiedzi na Pana maila z dnia 27 lipca br informujemy, że w posiadanej bazie kod pocztowy dla Radwanic nie uległ zmianie i nadal jest obowiązujący 55-015. Mógł się zmienić ewentualnie urząd doręczający dla miejscowości Radwanice ale kod pocztowy powinien pozostać taki sam i adres powinien wyglądać następująco:

Imię i nazwisko
Ulica numer
55-015 Radwanice

Centrala Centrum Usług Pocztowych
Wydział Operacji Pocztowych "

Orion 

Wysłany: 27-07-2006, 15:55   

Witam szuir,
dobre wejście na forum, tak trzymać ;) .

Prezes 

Wysłany: 27-07-2006, 22:42   

rzędowaprzychodzi na kod katarzyński. Ale numer. A nawet korespondencja urzędowa przychodzi na kod katarzyński. Coś mi się wydaje, że poczta ma niezły bałagan. Przecież kilka lat temu ogłaszali, że zmienia się kod na 55-010. Jednym słowem, POLSKA TO PIEKNY KRAJ.

waldi 
Superforumowicz

Wysłany: 30-07-2006, 12:39   

szuir napisał/a:

Centrala Centrum Usług Pocztowych
Wydział Operacji Pocztowych "

Z tego co wiem powinno byc "Centrum Usług Pocztowych" Gratuluję znajomości własnej firmy - wstyd

świdr 
Aktywny

Wysłany: 31-07-2006, 12:58   

kod pocztowy to żadna różnica w naszym przypadku - przesyłka dojdzie na obydwa kody. Problem może być jeśli będziemy podawać kod w jakiejś firmie gdzie mają wybór miejsca zamieszkania sprzężony z kodem pocztowym bo wtedy pod kodem 55-010 może nie znaleźć Radwanic. To wtedy można spróbować podać 55-015. Ja mam w dowodzie osobistym 55-010 i nikt nie robił problemu.

WojtekX 

Wysłany: 31-07-2006, 15:00   

Czyli są nadal dwie wersje:

Jan Kowalski
Radwanice, ul. Wrocławska X/Y
55-010 święta Katarzyna

oraz:

Jan Kowalski
ul. Wrocławska X/Y
55-015 Radwanice

I faktycznie o ile poczta i listonosz przesyłki na oba adresy dostarczą tam gdzie trzeba, o tyle w urzędach i na wszelkiego rodzaju dokumentach to są dwa zupełnie różne adresy i mogą z tego kiedyś wyniknąć problemy.

świdr 
Aktywny

Wysłany: 01-08-2006, 16:33   

Ale może napisz jakie problemy bo jakoś nie umiem ich sobie wyobrazić. Jedyny problem jest wtedy gdy jakaś firma potrzebuje Twój adres z kodem, ale w jej systemie podczas wprowadzania dancy wstukają kod 55-010 i na liście miejscowości do wyboru nie wyskoczą im Radwanice bo mają starą wersje bazy numerów i Radwanice są pod 55-015 - tak miałem w Cyfrze+ na przykład. No to powiedziałem żeby sobie wpisali 55-015 - jak dla mnie żadna różnica co tam bedą mieli, ważne że korespondencja do mnie dotrze.

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 15:42 ]
Jeszcze dodam że jak się dowiedziałem u pana z poczty w Radwanicach to kod 55-015 jest kodem placówki pocztowej niewykorzystywanym do obsługi klientów, a korespondencję należy teraz adresować
Jan Kowalski
ul. Jakaśtam ileśtam
Radwanice, 55-010 św. Katarzyna
Ale jak zaadresujesz 55-015 Radwanice to też dojdzie, albo 55-010 Radwanice
W każdym razie tam gdzie jest to możliwe - znaczy tam gdzie system przewiduje że można podać inną miejscowość a inną "pocztę" to najlepiej podawać miejscowość Radwanice, poczta św Katarzyna, kod 55-010 (np w US tak mają)
Ja np w dowodzie, w prawku, i dowodzie rej. mam 55-010 Radwanice

Ika 
Nowicjusz

Wysłany: 16-11-2006, 12:23   

Ja też podaję wszędzie:
55-010 Radwanice

szuir 
Aktywny

Wysłany: 14-12-2006, 09:19   

Wczoraj dostałem awizo z pieczątką poczty 55-015 Radwanice, a gdy wcześniej wysyłałem polecony i w adresie nadawcy podałem adres zwrotny o tym samym kodzie pan w okienku na mnie nakrzyczał, że nie ma już takiego kodu. To jest jakaś paranoja. W centrali podają mi że kod jest ok, na pocznie że zły.
Inną sprawą jest to że wczorajsze awizo to powtórne zawiadomienie. A gdzie pierwsze? Zastanawiam się w jaki sposób można wyciągnąć konsekwencje od osoby, która nie dostarczyła awizo. Czy to jest możliwe?
Jeszcze wcześniej nie dostałem żadnego zawiadomienia o liście poleconym z ważnymi dokumentami i list wrócił do nadawcy. Powoli zaczynam życzyć jak najgorzej tej instytucji.

Pozdrawiam

WojtekX 

Wysłany: 14-12-2006, 23:12   

Nam sie ostatnio dwukrotnie zdarzylo, ze przesylka polecona z gminy w Sw. Katarzynie nie dotarla do nas i wrocila do gminy. Co ciekawe na kopercie byly dopiski, ze za kazdym razem dwa razy zostawiono awizo. Ciekawe komu... Codziennie sprawdzamy skrzynke i w datach zapisanych na kopercie zadnych awiz nie bylo, a adres byl prawidlowy. Ech ta poczta...

POCZTówka
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2006, 12:27   

prawidłowy adres do korespondencji to:

Jan Kowalski
ul. Słoneczna X
Radwanice
55-010 św. Katarzyna

pozdrawiam

PS Co do powtórnych awizacji no cóż nie da się wyciągnąć żadnych konsekwencji, można tylko porozmawiać z listonoszem.

Ekler 
Superforumowicz

Wysłany: 20-08-2007, 15:24   

POCZTówka napisał/a:
prawidłowy adres do korespondencji to:

Jan Kowalski
ul. Słoneczna X
Radwanice
55-010 św. Katarzyna

Witam, wierutna bzdura !!

Prawidlowy adres to

Jan Kowalski
ul. Słoneczna X
55-010 Radwanice

taki adres mamy wszyscy w dowodach osobistych, taki adres mamy we wpisach do ewidencji dzialalności gospodarczej - oczywiście Ci zameldowani lub prowadzący dzialalnośc w Radwanicach .

Też miałem z tym problem,a od 23lat mieszkam w Radwanicach,ale moje wątpliwości rozwiał urząd skarbowy oraz urząd statystyczny kiedy rejestrowalem działalnośc. Jasno i jednoznacznie określił obowiązujący adres ! patrz j.w. .

Nauczmy sie zyc w spolecznosci,a nie spolecznosc uczmy zyc z nami .

Brak polskich znakow.

tumitowisi 

Wysłany: 20-08-2007, 16:45   

Ja otrzymuję korespondencję na adres:

Jan Kowalski
ul. Jakaśtam 1/2
55-015 Radwanice

W dowodzie mam 55-010 Radwanice, bez wzmianki o świętej Katarzynie.

55-010 to jest kod św. Katarzyny - tak wyswietla się w wyszukiwarce w urzędach pocztowych.

55-015 analogicznie - Radwanice pod Wrocławiem, w odróznieniu od tych pod Głogowem.

Odpowiedz do tematu