Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Senso Glaz Adam Kowalski
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Orion
29-10-2007, 14:15
Kod pocztowy
Autor Wiadomość
WojtekX 

Wysłany: 24-07-2006, 12:23   Kod pocztowy

Jaki jest kod pocztowy Radwanic? 55-010 czy 55-015? Ja sie posługuję tym pierwszym, ale na stronach poczty jest napisane, ze ten pierwszy do św. Katarzyna, a Radwanice to ten drugi:
55-010
55-015

Prezes 

Wysłany: 24-07-2006, 12:47   

Kilka lat temu kod do nas był: 55-015 Radwanice. Nastąpiła jednak zmiana. Teraz aktualny jest 55-010 święta Katarzyna. A jeszcze wcześniej, zanim wybudowano pocztę w Radwanicach, kod był następujący: 52-066 Wrocław 5. To taka ciekawostka.

szuir 
Aktywny

Wysłany: 27-07-2006, 15:52   

Oto odpowiedź Poczty odnośnie mojego zapytania na temat kodu pocztowego Radwanic:

"W odpowiedzi na Pana maila z dnia 27 lipca br informujemy, że w posiadanej bazie kod pocztowy dla Radwanic nie uległ zmianie i nadal jest obowiązujący 55-015. Mógł się zmienić ewentualnie urząd doręczający dla miejscowości Radwanice ale kod pocztowy powinien pozostać taki sam i adres powinien wyglądać następująco:

Imię i nazwisko
Ulica numer
55-015 Radwanice

Centrala Centrum Usług Pocztowych
Wydział Operacji Pocztowych "

Orion 

Wysłany: 27-07-2006, 15:55   

Witam szuir,
dobre wejście na forum, tak trzymać ;) .

Prezes 

Wysłany: 27-07-2006, 22:42   

rzędowaprzychodzi na kod katarzyński. Ale numer. A nawet korespondencja urzędowa przychodzi na kod katarzyński. Coś mi się wydaje, że poczta ma niezły bałagan. Przecież kilka lat temu ogłaszali, że zmienia się kod na 55-010. Jednym słowem, POLSKA TO PIEKNY KRAJ.

waldi 
Superforumowicz

Wysłany: 30-07-2006, 12:39   

szuir napisał/a:

Centrala Centrum Usług Pocztowych
Wydział Operacji Pocztowych "

Z tego co wiem powinno byc "Centrum Usług Pocztowych" Gratuluję znajomości własnej firmy - wstyd

świdr 
Aktywny

Wysłany: 31-07-2006, 12:58   

kod pocztowy to żadna różnica w naszym przypadku - przesyłka dojdzie na obydwa kody. Problem może być jeśli będziemy podawać kod w jakiejś firmie gdzie mają wybór miejsca zamieszkania sprzężony z kodem pocztowym bo wtedy pod kodem 55-010 może nie znaleźć Radwanic. To wtedy można spróbować podać 55-015. Ja mam w dowodzie osobistym 55-010 i nikt nie robił problemu.

WojtekX 

Wysłany: 31-07-2006, 15:00   

Czyli są nadal dwie wersje:

Jan Kowalski
Radwanice, ul. Wrocławska X/Y
55-010 święta Katarzyna

oraz:

Jan Kowalski
ul. Wrocławska X/Y
55-015 Radwanice

I faktycznie o ile poczta i listonosz przesyłki na oba adresy dostarczą tam gdzie trzeba, o tyle w urzędach i na wszelkiego rodzaju dokumentach to są dwa zupełnie różne adresy i mogą z tego kiedyś wyniknąć problemy.

świdr 
Aktywny

Wysłany: 01-08-2006, 16:33   

Ale może napisz jakie problemy bo jakoś nie umiem ich sobie wyobrazić. Jedyny problem jest wtedy gdy jakaś firma potrzebuje Twój adres z kodem, ale w jej systemie podczas wprowadzania dancy wstukają kod 55-010 i na liście miejscowości do wyboru nie wyskoczą im Radwanice bo mają starą wersje bazy numerów i Radwanice są pod 55-015 - tak miałem w Cyfrze+ na przykład. No to powiedziałem żeby sobie wpisali 55-015 - jak dla mnie żadna różnica co tam bedą mieli, ważne że korespondencja do mnie dotrze.

[ Dodano: Wto Sie 01, 2006 15:42 ]
Jeszcze dodam że jak się dowiedziałem u pana z poczty w Radwanicach to kod 55-015 jest kodem placówki pocztowej niewykorzystywanym do obsługi klientów, a korespondencję należy teraz adresować
Jan Kowalski
ul. Jakaśtam ileśtam
Radwanice, 55-010 św. Katarzyna
Ale jak zaadresujesz 55-015 Radwanice to też dojdzie, albo 55-010 Radwanice
W każdym razie tam gdzie jest to możliwe - znaczy tam gdzie system przewiduje że można podać inną miejscowość a inną "pocztę" to najlepiej podawać miejscowość Radwanice, poczta św Katarzyna, kod 55-010 (np w US tak mają)
Ja np w dowodzie, w prawku, i dowodzie rej. mam 55-010 Radwanice

Ika 
Nowicjusz

Wysłany: 16-11-2006, 12:23   

Ja też podaję wszędzie:
55-010 Radwanice

szuir 
Aktywny

Wysłany: 14-12-2006, 09:19   

Wczoraj dostałem awizo z pieczątką poczty 55-015 Radwanice, a gdy wcześniej wysyłałem polecony i w adresie nadawcy podałem adres zwrotny o tym samym kodzie pan w okienku na mnie nakrzyczał, że nie ma już takiego kodu. To jest jakaś paranoja. W centrali podają mi że kod jest ok, na pocznie że zły.
Inną sprawą jest to że wczorajsze awizo to powtórne zawiadomienie. A gdzie pierwsze? Zastanawiam się w jaki sposób można wyciągnąć konsekwencje od osoby, która nie dostarczyła awizo. Czy to jest możliwe?
Jeszcze wcześniej nie dostałem żadnego zawiadomienia o liście poleconym z ważnymi dokumentami i list wrócił do nadawcy. Powoli zaczynam życzyć jak najgorzej tej instytucji.

Pozdrawiam

WojtekX 

Wysłany: 14-12-2006, 23:12   

Nam sie ostatnio dwukrotnie zdarzylo, ze przesylka polecona z gminy w Sw. Katarzynie nie dotarla do nas i wrocila do gminy. Co ciekawe na kopercie byly dopiski, ze za kazdym razem dwa razy zostawiono awizo. Ciekawe komu... Codziennie sprawdzamy skrzynke i w datach zapisanych na kopercie zadnych awiz nie bylo, a adres byl prawidlowy. Ech ta poczta...

POCZTówka
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2006, 12:27   

prawidłowy adres do korespondencji to:

Jan Kowalski
ul. Słoneczna X
Radwanice
55-010 św. Katarzyna

pozdrawiam

PS Co do powtórnych awizacji no cóż nie da się wyciągnąć żadnych konsekwencji, można tylko porozmawiać z listonoszem.

Ekler 
Superforumowicz

Wysłany: 20-08-2007, 15:24   

POCZTówka napisał/a:
prawidłowy adres do korespondencji to:

Jan Kowalski
ul. Słoneczna X
Radwanice
55-010 św. Katarzyna

Witam, wierutna bzdura !!

Prawidlowy adres to

Jan Kowalski
ul. Słoneczna X
55-010 Radwanice

taki adres mamy wszyscy w dowodach osobistych, taki adres mamy we wpisach do ewidencji dzialalności gospodarczej - oczywiście Ci zameldowani lub prowadzący dzialalnośc w Radwanicach .

Też miałem z tym problem,a od 23lat mieszkam w Radwanicach,ale moje wątpliwości rozwiał urząd skarbowy oraz urząd statystyczny kiedy rejestrowalem działalnośc. Jasno i jednoznacznie określił obowiązujący adres ! patrz j.w. .

Nauczmy sie zyc w spolecznosci,a nie spolecznosc uczmy zyc z nami .

Brak polskich znakow.

tumitowisi 

Wysłany: 20-08-2007, 16:45   

Ja otrzymuję korespondencję na adres:

Jan Kowalski
ul. Jakaśtam 1/2
55-015 Radwanice

W dowodzie mam 55-010 Radwanice, bez wzmianki o świętej Katarzynie.

55-010 to jest kod św. Katarzyny - tak wyswietla się w wyszukiwarce w urzędach pocztowych.

55-015 analogicznie - Radwanice pod Wrocławiem, w odróznieniu od tych pod Głogowem.

Odpowiedz do tematu