Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Stomatolog Groblice
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieści z budowy
Autor Wiadomość
torino 
Superforumowicz

Wysłany: 09-03-2011, 20:52   

Targi mieszkaniowe się zbliżają to i robota trochę przyspieszyła, żeby było co pokazać. Życzę wam rychłej "wprowadzki", bo sam też miałem tam kupować mieszkanie. Tak z ciekawości zapytam - jakie w końcu będzie ogrzewanie; elektrociepłownia czy piecyki?

Lenka 
Nowicjusz

Wysłany: 10-03-2011, 07:36   

ogrzewanie gazowe...z tego co mi wiadomo mają fajną ekipę która naprawdę się stara!

Lenka 
Nowicjusz

Wysłany: 10-03-2011, 07:38   

a co zrezygnowałeś z kupna...czy kupiłeś gdzieś indziej???

torino 
Superforumowicz

Wysłany: 10-03-2011, 21:43   

zrezygnowałem i kupiłem gdzie indziej. Przyznam, że same mieszkania mi się podobały, ale było kilka czynników które jednak przeważyły na nie i kupiłem w samych Siechnicach.

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 20-04-2011, 05:49   

Najnowsze wieści z pola bitwy.
Strop nad piętrem już istnieje. Rozpoczęły się prace wewnątrz pomieszczeń - powstają ścianki działowe. Wszystko to trochę powoli ale miejmy nadzieję, że firma Sokołowski Inwestycje dotrzyma kolejnych już terminów zakończenia prac.

budowa - osiedle Kasieńka.JPG
Plik ściągnięto 314 raz(y) 54,95 KB

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 22-05-2011, 10:01   

Najnowsze informacje z budowy "Osiedla Kasieńka"
Prace trwają, zakończona jest już konstrukcja budynków Plastry, ścianki działowe wykonane, powstają instalacje wewnętrzne: elektryczna, kanalizacyjna. Z tego co mi wiadomo doprowadzono do budynków wodę. Nie wiem co z kanalizacją i gazem. Na razie brak okien. Nie wiem na co czekają.
Ze strony internetowej dewelopera można się dowiedzieć, że:
"I Etap obejmuje budowę Plastrów, Daszków i Pergoli
- planowane zakończenie budowy Plastrów: koniec czerwca 2011
- planowane zakończenie budowy Daszków i Pergoli: II kwartał 2012".
Zakończenie Plastrów do końca czerwca 2011 jest mało realne ale może deweloper potrafi czynić cuda, jeżeli chodzi o dalszy etap prac czyli Pergole i Daszki to trudno powiedzieć: koniec planują na II kwartał 2012 (jak im się uda to EURO 2012 obejrzysz siedząc wygodnie w fotelu w nowym mieszkaniu), ale patrząc na stan zaawansowania prac czyli pole gdzie nie wbili jeszce przysłowiowej łopaty to trudno w to uwierzyć.
Jeżeli macie jakieś konkretniejsze informację to dajcie znać.
Poniżej zdjęcie ukazujące budowę pierwszego etapu osiedla czyli Plastrów:

Osiedle Kasieńka 1.JPG
Plik ściągnięto 295 raz(y) 46,79 KB

osiedle Kasieńka 2.JPG
Plik ściągnięto 309 raz(y) 49,71 KB

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 19-08-2011, 18:49   

WIEŚCI Z BUDOWY "OSIEDLA KASIEŃKA" - a tak właściwie to złe wieści!!!!! oraz Apartamentów Grota

"Deweloper" okazał się kolejnym, którego przerosły wyzwania związane z budową osiedla (a właściwie to pierwszego etapu osiedla). A tak ładnie je nazwali - Kasieńka to pewnie żona lub córka.
Ostatnie informacje ze strony "dewelopera": zakończenie pierwszego etapu budowy czyli Plastrów do końca czerwca 2011r. - chyba nie zauważyli , że mamy połowę sierpnia a budowa wygląda jak wygląda - elewacje nie zrobione a co lepsze jakoś im się nie spieszy aby to dokończyć, drogi dojazdowe - brak, zagospodarowanie terenu wokół budynków - jakie zagospodarowanie? ogólnie nie wróżę końca budowy w roku 2011. Deweloper jednak pełen optymizmu - na stronie w zakładce aktualności chwali się postępami prac - a to montują okna, pokazują część czegoś co wygląda jak elewacja, chwalą się tynkami - tylko czym tu się chwalić - w takim tempie to może będą mogli się pochwalić kolejnym rekordem - najdłużej trwająca budowa w Gminie Siechnica!!!!
Ale dalej jest jeszcze lepiej - zakończenie kolejnego etapu osiedla czyli Daszków i Pergoli - drugi kwartał 2012 (informacja ze strony "dewelopera") - może "deweloper" nie wie, że drugi kwartał kończy się w czerwcu czyli pozostało im jeszcze jakieś 10 miesięcy na zakończenie prac przy drugim etapie. Co ja piszę - w dziesięć miesięcy to nawet nie zaczną prac przy budowie Daszków i Pergoli. Koniec prac już teraz można przesunąć w ciemno o 5 lat - ale co tam, "deweloper" ma czas, ważne, że kasa za sprzedane mieszkania na koncie jest. Konto pewnie na Kajmanach!!!
Podsumowując: na rynku budowlanym pojawił się kolejny "deweloper" (Nie mylić z prawdziwymi DEWELOPERAMI), który uważa że jak ma się kawałek pola (zapewne odziedziczony po dziadkach) to można świat zawojować. Jednocześnie sądząc po zmianach w ilości sprzedanych mieszkań (raz jest sprzedanych osiem, teraz siedem, sprzedany budynek A - teraz wolny) "deweloper" ma problem z kupującymi albo co bardziej możliwe to kupujący mają problem z "deweloperem".
Na koniec zostawiłem najlepsze: Apartamenty Grota - druga inwestycja "dewelopera".
Ze strony "dewelopera" wiemy tylko jedno: jak wyglądają mieszkania (i to nie wszystkie) i gdzie to ma być budowane. A pod podanym adresem inwestycji jest - biuro dewelopera, stary rozpadający się komin, nieczynne szklarnie, jakieś zakłady- w tym lecznica dla zwierząt - może przydać się wkrótce przyszłym klientom firmy Sokołowski Inwestycje - jak dostaną wścieklizny ze względu na postępy prac na dwóch flagowych "inwestycjach" firmy SOKOŁOWSKI INWESTYCJE. Ale co tam - "deweloper" chwali się, że już są zarezerwowane pierwsze mieszkania na 1 i 2 piętrze w Apartamentach Grota. A co z poddaszem (gdzie nie ma nawet cen poszczególnych lokali, o rzutach poszcególnych lokali nie wspomnę) - może zmienili projekt i zrezygnowali tylko zapomnieli poinformować przyszłych klientów? A może poddasze zostawili dla firmy na nowe biura?
Jednym słowem: MOCNO ZASTANÓWCIE SIĘ ZANIM ROZPOCZNIECIE WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ "SOKOŁOWSKI INWESTYCJE". Bo "inwestycji" to żadnych tam nie widać.
Powodzenia.

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 08-11-2011, 19:33   

Witam
Przesyłam najnowsze zdjęcia z niekończącej się budowy w Świętej Katarzynie realizowanej przez "dewelopera" SOKOŁOWSKI INWESTYCJE.
Niby coś drgnęło od poprzedniej Mojej wizyty na budowie (a przypominam było to w sierpniu), ale nadal do zakończenia prac jeszcze wiele wody w Odrze upłynie, dodam że pewnie kra zdąży się pojawić na Odrze.
Jedno Mnie tylko zastanawia - dlaczego "deweloper" na własnej stronie internetowej nadal twierdzi, że budowa tego etapu zakończy się w czerwcu 2011r? Może warto poinformować ewentualnych kupców o prawdziwym terminie zakończenia prac.
Jeżeli chodzi o drugą inwestycję "dewelopera" (przypominam Apartamenty Grota Roweckiego) to po staremu - komin nadal stoi, szklarnie są - no może kilka szyb wypadło, lecznica pozostała - a swoją drogą polecam wizytę z Waszym pupilem - chociaż Pani doktor zna się na Swojej robocie. Nie tak jak SOKOŁOWSKI INWESTYCJE.

Pozdrawiam i życzę rychłej wprowadzki do nowych mieszkań.

osiedle kasieńka zdjęcie nr 1.JPG
Elewacja od frontu też prezentuje się dosyć ładnie - trochę elewacji wykonanej metodą lekko mokrą, dużo klinkieru i płyt elewacyjnych imitujących drewno - ten pomysł z użyciem płyt zamiast desek to chyba ich najlepsza decyzja - przynajmniej nie zgniją po
Plik ściągnięto 269 raz(y) 103,99 KB

osiedle kasieńka zdjęcie nr 2.JPG
Jak widać na elewacji od ogrodów wiele pozostało do zrobienia - jedno należy przyznać, że użyte materiały do wykonania elewacji są ok - nie tak jak u innych deweloperów tylko styropian i tynk.
Plik ściągnięto 265 raz(y) 114,59 KB

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 31-01-2012, 10:22   

"BUDOWA" (he he) OSIEDLA KASIEŃKA

Ostatnio wybrałem się aby ocenić postęp prac na "budowie" (budowa to za duże słowo) Osiedla Kasieńka. Jeżeli pracę będą iść w takim tempie to osiedle może nie powstać w tym wieku. Przypominam: całe osiedle ma składać się ze 110 mieszkań a w chwili obecnej powstaje tylko 12 mieszkań (to około 11% wszystkich planowanych). Prace przy tej "parszywej dwunastce" trwają już od początku 2010r. (oczywiście prace budowlane - bo to co działo się wcześniej nie da się opisać - pierwsze informacje o rozpoczęciu budowy pojawiały się już w 2007r. ale przyszedł kryzys i "deweloper" przystopował). W chwili obecnej nic się nie dzieje na budowie - wiadomo przyszedł mróz, którego "deweloper" się nie spodziewał, bo jakim prawem w styczniu są takie temperatury - to jakieś anomalie pogodowe. Ale wracając do "budowy". Wykonano drogę dojazdową do osiedla (ulica Prosta) - na jakiś czas wystarczy a później znowu będzie wielkie błoto kiedy wjedzie ciężki sprzęt na budowę kolejnego etapu osiedla. Elewacje na pierwszym etapie osiedla (Plastry)zostały już wykonane prawie w 100% - brakuje tylko kilku szczegółów. Najważniejszym elementem, który rzuca się w oczy jest brak wyrównanego terenu pod ogrody, brak ogrodzeń (z tego co wiem ogrody mają zostać wygrodzone płotem), brak podjazdów do garaży oraz brak balustrad i poręczy. Nie wiem co z mediami: prąd jest a reszta mediów to już tylko sam " potężny i wszechmogący" deweloper wie.
Może się powtarzam ale zastanawia Mnie dlaczego tak uparcie "SOKOŁOWSKI Inwes...." dalej twierdzi, że zakończy ten etap prac do czerwca 2011r. - mamy już koniec stycznia 2012r. a końca prac nie widać. Następny etap budowy osiedla (Daszki i Pergole) ma być zakończony w drugim kwartale tego roku a składa się w sumie z 22 mieszkań. Jeżeli budowa "parszywej dwunastki" (Plastry) zajmuje średnio 3 lata to zakończenie budowy Daszków i Pergoli możemy śmiało przesunąć na 2017r. (z tego co wiem agencja kosmiczna NASA w tym czasie wyśle ponownie ludzi na Księżyc - mam już nawet 2 ochotników). Podsumowując: firma SOKOŁOWSKI INWESTYCJE kolejny raz dowodzi, że aby "budować" trzeba wiedzieć co się robi a nie tylko markować pracę.
O inwestycji na Grota Roweckiego nie ma co się rozpisywać. Sam deweloper na własnej stronie internetowej nie podaje choćby zakładanego terminu rozpoczęcia i zakończenia prac. W rozmowach telefonicznych twierdzą, że ruszają już niedługo z budową apartamentów na Grota i chwalą się, że podpisali już kilka rezerwacji z klientami.
Zanim cokolwiek podpisujecie z "deweloperami" (każdymi") zastanówcie się trzy razy - ich prawnicy wiedzą jak tworzyć umowy aby z jednej strony były jasne i czytelne ale z drugiej strony tak skonstruowane, że gdyby coś to Was mają i nic im nie zrobicie.
Życzę cierpliwości dla obecnych i przyszłych klientów "SOKOŁOWSKI INWESTYCJA" ("inwestycja" to nie błąd a jedynie rzeczywistość, która przerosła dewelopera).

ulica Prosta - dojazd do osiedla Kasieńka.JPG
Plik ściągnięto 242 raz(y) 127,56 KB

osiedle Kasieńka - elewacja od frontu.JPG
Plik ściągnięto 239 raz(y) 125,28 KB

osiedle Kasieńka - elewacja od ogrodu.JPG
Plik ściągnięto 263 raz(y) 126,64 KB

icek 
Superforumowicz

Wysłany: 31-01-2012, 11:59   

a ja tylko przypominam, że mieszkając na końcu świata albo przystanek przed trzeba pamiętać o internecie. Nie samymi kablami budynek żyje i jak deweloper nie zadba o dostawcę to później jest kłopot.

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 02-02-2012, 10:56   

Nie jest chyba tak źle jak kiedyś gdy internet dostarczała tylko "po kablu" Telekomunikacja lub Dialog. Teraz jest bezprzewodowy więc nie ma problemu z okablowaniem. Może być problem z zasięgiem ale to też jest do przeskoczenia - wystarczy dodatkowa antena i po kłopocie.

Wiśnia 
Superforumowicz

Wysłany: 04-05-2012, 09:35   

icek napisał/a:
a ja tylko przypominam, że mieszkając na końcu świata albo przystanek przed trzeba pamiętać o internecie. Nie samymi kablami budynek żyje i jak deweloper nie zadba o dostawcę to później jest kłopot.

Grunt to "być w zasięgu"... po co ludziom mieszkania!?

sąsiedzi 
Aktywny

Wysłany: 04-02-2015, 11:20   

"OSIEDLE KASIEŃKA, NEW-COUNTRY, MIESZKANIA NA MIŁEJ A MOŻE PIERSI BIORĄ WSZYSTKO"

Gdyby SOKOŁOWSKI INWESTYCJA tak szybko budowali jak zmieniają nazwy to dawno już by skończyli a tak efekt prac widać na zdjęciu poniżej "pergole-stan istniejący" -i to jest efekt 16 miesięcy ciężkiej pracy (PERGOLE rozpoczęli 10.2013 i jeszcze się tym chwalą - patrz: http://osiedle-kasienka.pl/co-oferujemy/)

A swoją drogą za to hasło reklamowe (patrz: PIERSI BIORĄ WSZYSTKO) powinni dostać CHAMLETA 2014 - nagroda za najgłupsze polskie reklamy!!! Jak analfabeci mogą być dobrym deweloperem? Zresztą NEW-COUNTRY.PL to też niewypał - co to ma być - miasteczko a raczej osiedle na dzikim zachodzie?

Ale wróćmy do SOKOŁOWSKI INWESTYCJA!!!
Jako jeden z sąsiadów tej wiecznej budowy mógłbym wiele opisać ale przytoczę poniżej tylko to co najważniejsze: "BRACIA" (nie mylić i nie obrażać braci Cugowskich) rozpoczęli nową, kolejną kampanię promocyjną OSIEDLA KASIEŃKA - segmentu PERGOLE - a mianowicie "DOM W CENIE MIESZKANIA"!!!
Wszystko pięknie, cena też może nie za wysoka w porównaniu do poprzednich lokali czyli PLASTRÓW ale jak zawsze gdy idzie o kasę jest i haczyk, a właściwie to HAK.
Wystarczy porównać standard wykończenia PLASTRÓW ze standardem wykończenia PERGOLI:
1. zamienili stropy filigran na kanałowe - i już oszczędność 100zł na m2 - http://cozaile.pl/mini-in...konania-stropu,
2. zamienili na elewacji cegłę klinkierową na płytkę klinkierową - nie wiem ile zaoszczędzą ale na pewno nie mało,
3. zamienili stolarkę okienną z dębowej na PCV (pewnie 3-komorowa) - kilka tysięcy w kieszeni,
4. zamienili parapety wewnętrzne z konglomeratu na PCV,
5. zamienili drzwi wejściowe do lokalu z drewnianych na stalowe- kolejna oszczędność 2000 zł,
6. w cenie jest montaż grzejników ale zawory termostatyczne do grzejników to już nie łaska - sam kliencie lataj i kupuj,
7. w cenie lokalu nie ma dostawy i montażu pieca dwufunkcyjnego gazowego - około 5000-7000 zł w kieszeni - ciekawe jak rozwiążą problem podejść pod piec, nie wszystkie są identyczne - więc pewnie wypuszczą rury i radź sobie sam - co z gwarancją na instalacje skoro klient sam montuje piec?
8. w cenie lokalu brak gniazdek, włączników elektrycznych - kolejna oszczędność 1000-1500zł,
9. zamienili bramę wjazdową do garażu z elektrycznej sterowanej pilotem na systemową, więc pewnie zwykła ręczna bo inaczej by się tym chwalili, - i już kolejne tysiące zł w kieszeni,
10. standard wykończenia klatki schodowej - balustrady metalowe zamiast stali nierdzewnej, na ścianach tylko farba a nie płytki, - zdjęcie wykończenia PLASTRÓW poniżej - to kolejna oszczędność kilku jak nie kilkunastu tysięcy złotych,

TAK WIĘC PROMOCJA "DOM W CENIE MIESZKANIA" i różnica około 70 tysięcy niżej na mieszkaniu to jedna WIELKA ŚCIEMA. TO PO PROSTU OBNIŻONY STANDARD "DOMU W CENIE MIESZKANIA"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PIERSI BIORĄ WSZYSTKO.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 84,35 KB

PERGOLE-stan istniejący.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 77,8 KB

DOM W CENIE MIESZKANIA.jpg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 34,78 KB

new-country.pl.JPG
Plik ściągnięto 67 raz(y) 111,47 KB

PLASTRY-klatka schodowa.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 92,42 KB

od nas 
Nowicjusz

Wysłany: 30-10-2015, 12:22   

Witamy serdecznie i zapraszamy wszystkich naszych potencjalnych klientów do naszego biura i na budowę, aby osobiście zapoznać się z naszą inwestycją szeregu 5 budynków po 2 lokale każdy ( 10 lokali mieszkalnych pod nazwą Pergole).
Udostępniamy wszelkie informacje dając możliwość zapoznania się z technologią budowy mieszkań oraz użytymi materiałami. Pokażemy stan zaawansowania budowy oraz wszelkie zmiany, które zostały wprowadzone dla polepszenia komfortu przyszłych mieszkań.

Jest to kolejna budowa, po „Plastarch”, które oddaliśmy dla klientów z dodatkowym wykończeniem gratis, czyli w wyższym standardzie niż przewidywały umowy. Tak, więc na tej inwestycji (jak i poprzednio) planujemy wykonać balustrady ze stali nierdzewnej, a korytarze wykończyć gresem, (również na ścianach), podnosząc funkcjonalność i estetykę. We wnętrz wykonujemy podłączenia do kominków opalanych naturalnym drewnem, a na zewnątrz elewacja będzie z trwalszego tynku silikonowego i płytki klinkierowej, parapety zew. z parapetowych płytek ceramicznych, a inne wykończenia z gresu.
Zastosowaliśmy płyty kanałowe na stropodach, aby polepszyć ich właściwości akustyczne i cieplne. Zastosowaliśmy do ocieplenia budynku styropian grafitowy (λ = 0,032 [W/mK]) o gr 12 cm, który jest odpowiednikiem białego styropianu o gr. 16 cm, więc ma lepsze parametry niż przewiduje projekt. Na dach zastosowaliśmy termoizolacyjną piankę poliuretanową (λ = 0,023 [W/mK]), która jest szczelniejsza od papy (zapewniając lepszą i pewną hydroizolację) i ma bdb. właściwości cieplne odpowiadające ociepleniem styropianem o gr. 18 cm. Budynek i mieszkania są lepiej wentylowane, co jest zdrowsze dla mieszkańców i zapobiega powstawaniu grzyba i pleśni.
Zmieniliśmy układ pomieszczeń pomiędzy lokalem górnym i dolnym, co znacznie zwiększyło koszty budowy z korzyścią dla klienta, a dokładniej, zmieniliśmy położenie salonu i sypialni na parterze bo wydało nam się naturalne, że każdy życzył by sobie aby na ogród nie wychodzić przez sypialnie tylko z salonu.
Dla wygody kupującego tam gdzie jest to możliwe dokonujemy tzw. zmian lokatorskich, czyli np: przesunięcie ścianek działowych lub rozmieszczenie kontaktów innej aranżacji wnętrza itd. We wcześniejszym etapie wiąże się to z niższymi kosztami lub brakiem kosztów, gdyż nie wymaga to dodatkowych prac, a ilość materiałów jest taka sama.
Wykończenie mieszkań "Pod Klucz" jest także w naszej ofercie, podobnie jak w szeregu pod nazwą "PLASTRY". Możemy np. zrobić bukowe schody, które już wtedy robiły spore wrażenie na kupujących, a cała podłoga może być wykonana z twardego drewna, co nada mieszkaniu klasy i elegancji.

Jesteśmy przychylni klientom, dlatego też, ustalamy z naszymi klientami co jest możliwe do wykonania, a następnie wyceniamy i wprowadzamy zmiany.

Zapraszamy do kontaktu
z nami a zwłaszcza do odwiedzenia nas osobiście
po wcześniejszym umówieniu się.

kontakt: info@osiedle-kasienka.pl
tel : 792434007, 501402471
Zawsze jesteście Państwo mile widziani !

Odpowiedz do tematu