Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje na temat spraw mieszkańców Gminy Siechnice
Autor Wiadomość
wenus 
Aktywny

Wysłany: 30-06-2012, 12:43   

wenus napisał/a:
Panie Starosto, co z ulicą Kolejową w Żernikach wr. Chyba juz minął okres warunkowego dopuszczenia tej drogi do uzytku, czy trzeba tragedii, żeby zając się tym tematem. Gmina /jej inwestor/ zniszczyła waszą drogę, i ani mysli jej remontować.

Panie starosto pana odpowiedzi nie dotycza mego pytania./ Bardzo prosze o dopowiedz.

wicestarosta 

Wysłany: 02-07-2012, 08:53   

Witam,
ponieważ ułożenie nowej nawierzchni na tej ulicy zależy od ostatecznego zakończenia robót związanych z budową gminnej kanalizacji sanitarnej. Gmina Siechnice ogłosiła już przetarg na prace drogowe. Obecnie odbywają się uzgodnienia pomiędzy zarządcą drogi i Gminą na jakich warunkach można nadal tymczasowo dopuścić do ruchu tą ulicę do czasu wykonania nawierzchni. W najbliższym czasie zostaną wykonane prace remontowe kanalizacji deszczowej, a nowa nawierzchnia powinna być wykonana do jesieni br.
Ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych na drodze Święta Katarzyna - Żerniki Wrocławskie zostanie wprowadzone po wykonaniu łącznika BŁD od Siechnic do ronda w Iwinach.

wicestarosta 

Wysłany: 14-09-2012, 22:14   

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z udziałem władz powiatu, gminy oraz firmy Eurovia w sprawie realizacji przebudowy ulicy Kolejowej w Żernikach Wrocławskich. Po przygotowaniu projektu organizacji ruchu firma przystąpi do realizacji prac. Zakończenie prac przewiduję na koniec października br..
Informuję również, że część moich informacji dotyczących głównie obecnie realizowanych modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Siechnice przekazałem w dziale Gmina drogi.
Proszę zadawać mi pytania lub składać wnioski dotyczące spraw powiatowych (w tym szczególnie dróg) w tym miejscu.
Pozdrawiam wszystkich.

icek 
Superforumowicz

Wysłany: 15-09-2012, 15:00   

wicestarosta napisał/a:

Pozdrawiam wszystkich.

Czujemy się pozdrowieni ale naprawdę czułbym się lepiej gdyby odpowiadał Pan na pytania a nie używał forum jako miejsca do przechwalania się jaki to nie jestem zajefajny i pozdrawiania.

Kwestia internetu umarła bo stado przyspawanych do stołka urzędników ***** robi aby dla gminnych mieszkańców było lepiej. A wystarczyło coś zrobić. A nie trzymać tam darmozjadów.

Koledzy już po Panu jeździli. Czy teraz mamy rozkręcić akcję "jak wicestarosta olewa mieszkańców" ? albo "jak wicestarosta nie umie czytać pytań mieszkańców" ? Albo "jak starostwo jest głęboko organizacyjne w PRLu" ?

Czy w ogóle liczy się interes mieszkańców ? Czy wszystko robi się pod publikę ? Bo widzę, że przechwałki to za każdym postem ale żeby odpisać merytorycznie na trudne kwestie to cisza. Weź się Pan do roboty bo wkurzają mnie przechwałki jak od podszewki wiem jakie to wielkie bagno.

A teraz na serio pytanie: kto odpowiada za sprawne funkcjonowanie starostwa i nadzorowanych przez starostwo inwestycji ?

Betty 

Wysłany: 19-09-2012, 07:21   

Ponawiam pytanie w tym miejscu :

Proszę o informację kiedy będzie podpisane porozumienie pomiędzy Starostwem Powiatowym a Gminą Siechnice w sprawie budowy chodników w Smardzowie.
06.03.2012 w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządów oraz mieszkańców. Rozmawialiśmy o porozumieniu i taka była intencja tego spotkania (na życzenie wyślę notatkę z tego spotkania).

Chcę jeszcze zwrócić uwagę na fakt, iż przy projektowaniu modernizacji drogi i chodników w Smardzowie otrzymałam zapewnienia ze strony Starostwa, że odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.
Rozumiem, że na tym etapie jeszcze nie jesteśmy i propozycja przesunięcia osi jezdni i chodnika po jednej stronie (której?) to obecnie koncepcja tak?
Zasadnicze pytanie dotyczy również brakującej części chodników z dwóch stron miejscowości

Ostatnio (11.09.2012) podczas rozmowy z Burmistrzem Siechnic podtrzymał deklarację budowy chodników na odcinkach nowych uprzednio zarurowanych przez Starostwo Powiatowe (Taka była deklaracja Starosty Andrzej Szawana).

Betty 

Wysłany: 19-09-2012, 08:31   

Oczywiście powyższe pytanie skierowane jest do Pana Jerzego Fitka.

icek 
Superforumowicz

Wysłany: 19-09-2012, 18:37   

temat stał się niewygodny więc Pan Wicestarosta chyba jest chwilowo niedostępny. To miejsce służy do chwalenia się a nie do zadawania i odpowiadania na trudne pytania.

epl 
Superforumowicz

Wysłany: 19-09-2012, 19:52   

Jak już tak pytamy dociekliwie to i ja dołożę swoje.
1. Pod koniec czerwca w Świętej Katarzynie odbyło się spotkanie z udziałem Starosty i Pani Dyrektor Kaczki (także Burmistrza Usaka) w sprawie ograniczenia dopuszczalnego tonażu pojazdów poruszających się drogami powiatowymi przez Świętą Katarzynę (i Smardzów także). Starosta obiecał szybkie działania w tej sprawie. Jako RO składaliśmy wnioski w tej sprawie za pośrednictwem UM. Do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.
2. Pobocza drogi Zacharzyce- Radwanice w kilka dni po zakończeniu prac nadają się ... do remontu. Zarówno na styku z asfaltem jak i zewnętrzne krawędzie są pozapadane, prawdopodobnie na skutek słabego zagęszczenia.

www.sw-katarzyna.org

epl 
Superforumowicz

Wysłany: 20-09-2012, 21:59   

Dzisiaj odbyło się w Starostwie spotkanie w sprawie remontu drogi powiatowej przez ŚK i Smardzów. Wydaje się że jest szansa na pozytywny finał prac zarówno jeśli chodzi o nawierzchnię, chodniki jak i ograniczenie tonażu i poprawę bezpieczeństwa. Sądzę że Pan Wicestarosta poinformuje o szczegółach.

www.sw-katarzyna.org

Betty 

Wysłany: 21-09-2012, 09:08   

Mam nadzieję, że wkrótce Pan Jerzy Fitek doda więcej informacji na ten temat.

RoMAN 
Superforumowicz

Wysłany: 21-09-2012, 19:35   

tuba propagandowa umilkła ? Atmosfera nieprzyjemna ? Sukcesów nie ma ?

Valana 
Superforumowicz

Wysłany: 22-09-2012, 22:56   

epl napisał/a:

2. Pobocza drogi Zacharzyce- Radwanice w kilka dni po zakończeniu prac nadają się ... do remontu. Zarówno na styku z asfaltem jak i zewnętrzne krawędzie są pozapadane, prawdopodobnie na skutek słabego zagęszczenia.

A ten pas asfaltu tam nie jest po prostu za wąski? Samochodem tamtędy jeszcze po remoncie nie jechałem, ale nawet przejażdżka rowerem pokazuje, że tej drogi nie jest za wiele - a rozjechane już piaszczyste pobocze sugeruje, że to mijające się samochody musiały na nie zjeżdżać.

snajper 
Superforumowicz

Wysłany: 23-09-2012, 19:17   

Polska to naród malkontentów, czy nikt nie zauważył, że droga do i za wiaduktem jest o niebo lepsza (choć nieidealna) od poprzedniej. Ja jeżdżę tamtędy codziennie i chwalę sobie tą zmianę.

Posesja 
Superforumowicz

Wysłany: 23-09-2012, 21:17   

Ja zauważyłem i też sobie chwalę tę zmianę - jak każdą zmianę na lepsze.

Valana 
Superforumowicz

Wysłany: 24-09-2012, 08:31   

snajper napisał/a:
Polska to naród malkontentów, czy nikt nie zauważył, że droga do i za wiaduktem jest o niebo lepsza (choć nieidealna) od poprzedniej. Ja jeżdżę tamtędy codziennie i chwalę sobie tą zmianę.

Nikt nie twierdzi, że nie jest lepiej, czytaj dokładnie. Ale chodzi o to, że jak już się coś robi, to lepiej to zrobić raz a dobrze.

Odpowiedz do tematu