Firma sprzątająca
Przedszkole Tuptusie w Radwanicach

Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Nowy gminny portal już działa

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje na temat spraw mieszkańców Gminy Siechnice
Autor Wiadomość
Posesja 
Superforumowicz

Wysłany: 24-09-2012, 12:07   

Valana napisał/a:
A ten pas asfaltu tam nie jest po prostu za wąski?

Przed remontem jezdnia nie była tam szersza. Pod tym względem nic się nie pogorszyło.
Valana napisał/a:
Nikt nie twierdzi, że nie jest lepiej

Ale też nikt przed snajperem nie stwierdził, że jest lepiej.
Widocznie zakres robót obejmował tylko remont nawierzchni, a nie przebudowę (wzmocnienie podbudowy, poszerzenie jedni i poboczy, budowa chodników itp.). Przebudowa jest dużo droższa, wymaga projektu, uzgodnień, czasami wykupu sąsiednich gruntów itp.

Valana 
Superforumowicz

Wysłany: 24-09-2012, 16:40   

Tak dzisiaj tamtędy przejeżdżałem i będąc na górze nad torami zastanawiałem się, czy istotnie kiedyś było tak samo wąsko.
Zdaje mi się (ale dowodów materialnych na to nie mam!), że jednak było trochę szerzej - i że pas asfaltu szedł równo z pasem kostki na tym mostku (wiadukcie? - nie wiem, jak to precyzyjnie nazwać). A teraz wygląda na węższy.

epl 
Superforumowicz

Wysłany: 24-09-2012, 19:05   

Posesja napisał/a:

Ale też nikt przed snajperem nie stwierdził, że jest lepiej.

Po prostu jest w miarę normalnie. Tzn. stan w którym nawierzchnia jezdni jest równa, nie ma dziur i nawet są namalowane pasy jest stanem normalnym, ani złym ani powodem do hurra optymizmu. Myślę że czas zacząć uczyć się traktować we właściwy sposób stan normalny (właściwy, poprawny). Cieszyć się trzeba z czegoś ekstra. :)

A szerokość jezdni jest dokładnie taka jaka była. Od biedy wystarcza do wyminięcia się dwóch samochodów osobowych jadących z dopuszczalną prędkością.

www.sw-katarzyna.org

Posesja 
Superforumowicz

Wysłany: 25-09-2012, 07:59   

Hurraoptymizm? A może po prostu uczciwość?
Jeżeli teraz jest normalnie, a nie było; jeżeli teraz nie ma dziur, które były wcześniej - to jest lepiej, czy nie jest?

Myślę, że czas zacząć traktować we właściwy sposób, czyli uczciwie i obiektywnie to, co się dzieje wokół nas. Jeżeli są braki lub zaniedbania - należy je wytknąć, ale jeżeli jest postęp, poprawa - wypada to dostrzec i docenić.

Mnie cieszy każda zmiana na lepsze. Nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Wyobrażenia o docelowym "stanie normalnym" każdy ma inne, a są tacy, których nigdy nic nie zadowoli. Ich "stanem normalnym" jest ciągłe narzekanie.

icek 
Superforumowicz

Wysłany: 25-09-2012, 08:47   

Dla mnie np. stanem normalnym jest sytuacja w której urzędnik państwowy umie przyznać się do błędów. Bo jak na razie to mamy albo posty pozytywne, samochwalcze albo żadne.

snajper 
Superforumowicz

Wysłany: 29-09-2012, 14:36   

Valana napisał/a:
A ten pas asfaltu tam nie jest po prostu za wąski? Samochodem tamtędy jeszcze po remoncie nie jechałem, ale nawet przejażdżka rowerem pokazuje, że tej drogi nie jest za wiele - a rozjechane już piaszczyste pobocze sugeruje, że to mijające się samochody musiały na nie zjeżdżać.

No to Vlana powiedz, gdzieś to napisał, że jest lepiej skoro ja nie czytam dokładnie. :twisted:

Valana 
Superforumowicz

Wysłany: 29-09-2012, 16:36   

Ja nie pisałem, że jest lepiej, ani nie pisałem, że nie jest lepiej - gdzie tu niejasność?
Zadałem pytanie, na które nie znałem odpowiedzi. Zgadzam się teraz z tym, że droga nie jest węższa - sprawdziłem to zresztą (choć prymitywnie - na mapach google jest jeszcze stary stan drogi, jeszcze sprzed remontu Słonecznej w Katarzynie, więc i przez asfaltowaniem tego odcinka - i faktycznie wygląda na to, że asfaltu jest tyle samo, ile było wtedy - oczywiście w nierównie lepszym stanie).

wicestarosta 

Wysłany: 17-07-2013, 17:24   

Późno, bo późno, ale wreszcie zakończono prace modernizacji ulicy Głównej w Świetej Katarzynie na odcinku od torów PKP do skrzyżowania z ul. Żernicką.
Efekt prac wg komisji odbioru więcej niż dobry.
W sierpniu na tej drodze wprowadzimy nową organizację ruchu dla samochodów ciężarowych z całkowitym zakazem jazdy w określonych godzinach (takie same godziny ograniczenia ruchu są również we Wrocławiu). W ciągu kilku tygodni zostaną zakończone prace modernizacji nawierzchni dróg powiatowych w Świętej Katarzynie w kierunku Łukaszowic i Sulimowa.

Morte 
Superforumowicz

Wysłany: 17-07-2013, 17:42   

Cieszymy się, bo podczas remontu utrudniony był tamtędy przejazd. Jest jeszcze małe "ale". Gdyby ta ulica była dalej dojazdem do Urzędu Gminy to cieszylibyśmy się jeszcze bardziej. Tymczasem dojazd do Nowego Ratusza od strony północnej, czyli od Gimnazjum i ul. Jana Pawła II jest dramatyczny!

Proszę obejrzeć filmik: http://youtu.be/S9ZR1pVAlw4
Po 3 latach od skończenia budowy. Dalej to samo.
4 maja woda wdarła się do garażu budynku.

Na filmie nagrałem obchody święta państwowego Uchwalenia konstytucji 3 maja. Dokładnie w ten dzień. Piszemy ciągle w tej sprawie pisma, niektórzy nawet wzywali Straż Pożarną i dalej NIC.
Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do tematu i zajęcie stanowiska w tej sprawie.

hojnorek 
Superforumowicz

Wysłany: 19-07-2013, 12:29   

Panie wicestarosto,

Pamiętamy o obietnicy podwyższonego przejścia dla pieszych w okolicy Bukowej w Katarzynie :-)

pozdrawiam

wicestarosta 

Wysłany: 21-10-2013, 17:14   

Pamiętam nasze ustalenia.
Informuję, że w najbliższym czasie firma Skanska na zlecenie Powiatu wykona w Świętej Katarzynie wyniesione przejście dla pieszych i dwie zatoczki autobusowe na ul. Żernickiej oraz nową nawierzchnię na ul. Głównej w kierunku Łukaszowic i na ul. Dąbrowskiego w kierunku Sulimowa .
JF

Posesja 
Superforumowicz

Wysłany: 21-10-2013, 23:03   

wicestarosta napisał/a:
nową nawierzchnię na ul. Głównej w kierunku Łukaszowic i na ul. Dąbrowskiego w kierunku Sulimowa

Kiedy będzie nowa nawierzchnia?
Przed bramą wjazdową na podwórze z parkingiem szkolnym nie obniżono krawężnika - można to jeszcze poprawić?

Czy wypełnienie żwirem miejsca po zdjętych płytach chodnikowych przy nowych krawężnikach to jakaś nowa technologia budowy chodników? Gdyby zdjąć pozostałe płyty z chodników, byłoby bardziej ekologicznie - powiększy się powierzchnia "biologiczne czynna" :wink:

epl 
Superforumowicz

Wysłany: 21-10-2013, 23:08   

Przebudowę chodników i krawężników (choć to droga powiatowa) wzięła na siebie gmina. Ale w tym roku już zabrakło pieniędzy. Na szczęście chociaż na odcinek od torów do kościoła wystarczyło.

www.sw-katarzyna.org

Posesja 
Superforumowicz

Wysłany: 22-10-2013, 08:32   

epl napisał/a:
Na szczęście chociaż na odcinek od torów do kościoła wystarczyło.

Wystarczyło do skrzyżowania z Żernicką / Powstańców Śląskich.
Czyli wymiana żwiru na płyty / puzzle w przyszłym roku?
Szkoda, że na tym odcinku nie zaplanowano zatoczek na miejsca postojowe.

[ Dodano: 23-10-2013, 20:21 ]
Posesja napisał/a:
Kiedy będzie nowa nawierzchnia?

Nawierzchnię zobaczymy szybciej, niż odpowiedź Wicestarosty - dzisiaj wylewali asfalt na Głównej.

wicestarosta 

Wysłany: 25-10-2013, 16:24   

Witam,
to firma działa szybciej niż ja mam możliwość odpowiedzi. Ale to chyba lepiej?
W uzgodnieniu z Gminą obecne prace dotyczą przede wszystkim ułożenia asfaltów i krawężników, aby nie niszczyć wcześnie wykonanych robót podczas przebudowy chodników i budowy zatoki autobusowej.
Pozdrawiam JF.

Odpowiedz do tematu