Firma sprzątająca
Strona Główna Gmina Siechnice
Forum dyskusyjne mieszkańców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
www.siechnice.pl
Pierwszy w gminie czujnik smogu już działa

Pomiar całą dobę, wyniki online.
WEJDŹ TUTAJ

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje na temat spraw mieszkańców Gminy Siechnice
Autor Wiadomość
wicestarosta 


Wiek: 65
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 68
Skąd: gmina Siechnice
Wysłany: 28-01-2011, 21:49   Informacje na temat spraw mieszkańców Gminy Siechnice

Proszę o wszelkie sugestie co Państwa interesuje z punktu widzenia Powiatu Wrocławskiego?
Czy możemy spróbować dyskutować na Forum on line np. w soboty lub w niedziele o jakiejś stałej godzinie? Bardzo mnie ciekawi co z tego by wyszło i ile osób w takiej "info konferencji" zechciało by brać udział? Proszę o propozycje, postaram się do takiej formy udziału w forum dostosować.
_________________
Jerzy Fitek
 
 
Orion 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 4784
Skąd: Święta Katarzyna
Wysłany: 29-01-2011, 18:24   

Mnie interesuje, kiedy powiat będzie remontował swoje drogi. Między innymi ulice w Świętej Katarzynie: Główną (od przejazdu kolejowego do Turowa) i Żernicką (od skrzyżowania z Główną do drogi wojewódzkiej nr 395 Wrocław-Strzelin).

Czy potwierdza pan, że remont tych dróg będzie wykonany w ciągu najbliższych 2 lat? Tak mówił burmistrz Ušak na sesji Rady Miejskiej: http://www.siechnice.tv/index.php?a=48
Nawiasem mówiąc wątpię, żeby droga do Żernik czy ulica Główna zechciały poczekać z rozpadem jeszcze 2 lata.
 
 
Orion 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 4784
Skąd: Święta Katarzyna
Wysłany: 31-01-2011, 17:40   

Weekend minął, a pana starosty ani widu, ani słychu.
 
 
wicestarosta 


Wiek: 65
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 68
Skąd: gmina Siechnice
Wysłany: 01-02-2011, 21:57   

Witam, przepraszam, że mnie nie było na forum w dni wolne, miałem kilka innych ważnych spraw poza domem.
Kilka odpowiedzi na pytania.
Zakończyliśmy plan przeprowadzenia wspólnie ze Starostą wizyt we wszystkich gminach i osobistego zapoznania się ze stanem dróg powiatowych. Przeprowadziliśmy rozmowy z wójtami i burmistrzami wszystkich gmin powiatu. Ustaliliśmy priorytety wskazane wg władz gminnych. Teraz otrzymujemy ich pisemne wnioski. W ciągu najbliższych 4 tygodni dokonamy podsumowania tych wniosków oraz ustalimy na Zarządzie plan działania i terminarz przetargów i realizacji zadań drogowych na najblizsze 2-3 lata.
Drogi powiatowe od Siechnic przez Św. Katarzynę w kierunku Łukaszowic i w kierunku na Żerniki Wr. są wśród wykazu dróg wnioskowanych do realizacji modernizacji w latach 2011-2012. Planuję, aby przetargi na wykonanie remontów tych dróg zostały przeprowadzone w jeszcze w I półroczu 2011 roku.
W chwili obecnej kończymy przygotowanie przetargu na realizację przebudowy drogi powiatowej z Groblic (od drogi krajowej 94) do Kotowic wraz z przebudową chodników w terenie zabudowanym oraz podniesieniem niwelety tej drogi i wykonaniem dodatkowych przepustów dla wód rz. Oławki, aby już nie występowało notoryczne zalewanie tej drogi.
Termin zakończenia całości tych prac to k. października 2011 r..
_________________
Jerzy Fitek
 
 
torino 
Superforumowicz


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 135
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-02-2011, 22:05   Kolej Siechnice - Długołęka

Witam,

z punktu widzenia mieszkańca gminy myślę, że kluczową sprawą jest dogodna, tj. sprawna, pewna, dość punktualna i różnorodna komunikacja. Czyli swobodny wybór w kwestii korzystania z infrastruktury transportowej gminy. Stąd prosiłbym o "przypilnowanie" tematu i wrocławskiego magistratu, który planuje uruchomić szybką kolej miejską i sam mówi:

"Z informacji urzędu miejskiego wynika, że urzędnicy chcą połączyć Wrocław z powiatami, które wchodzą w skład Wrocławskiego Obszaru Metropolitalnego"

Byłoby świetnie gdyby udało się stworzyć alternatywę dla dojazdu do Wrocławia i jego dalszych obszarów szybką koleją - więcej informacji w linku poniżej, w oryginalnym tekście mowa była też o tym, że pomysł z Siechnicami ma być jednym z pierwszych wdrażanych "być może jeszcze w tym roku!".

http://wroclaw.naszemiast...ejska,id,t.html

Niech ten projekt nie przepadnie...
 
 
wicestarosta 


Wiek: 65
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 68
Skąd: gmina Siechnice
Wysłany: 02-02-2011, 18:08   

Witam,
od kilku tygodni prowadzę rozmowy w sprawie możliwej realizacji uruchomienia publicznej komunikacji autobusowej i szynowej w ramach porozumienia na szczeblu powiatów (m. Wrocław też ma status powiatu) zawartego na podstawie najnowszych (niedawno zmienionych) przepisów dotyczących komunikacji i możliwości skorzystania z ustawowych ulg. Już w kampanii wyborczej informowałem, że jest możliwe zorganizowanie w ramach aglomeracji wrocławskiej (powiaty i gminy - m. Wrocław i wszystkie pozostałe od Strzelina po Oleśnicę i od Oławy po Środę Śląską), a nawet w szerszym zasięgu jeżeli by dotyczyło tzw. szynobusów lub/i kolei regionalnej. Takie rozwiązania już są w krajach Unii Europejskiej (najbliższe jakie widziałem to obszar aglomeracji wokół Pragi).
W tych rozmowach uczestniczył również mieszkaniec z naszej gminy Siechnice - Pan Grzegorz Roman, obecnie pełnomocnik Prezydenta Wrocławia ds. transportu i komunikacji. Również na szczeblu samorządu wojewódzkiego prowadzone są intensywne prace w tym zakresie. Uważam, ze jeżeli uda nam się połączyć siły, zawiązać wstepne porozumienie, wyznaczyć osoby odpowiedzialne za realizację tego zadania to jest bardzo możliwe, że już na Euro 2012 będzie możliwe uruchomienie pierwszych szynobusów, pociągów i autobusów działających w tym zintegrowanym systemie, który będzie nadzorowany przez jeden podmiot gospodarczy wyłoniony w porozumieniu powiatów i gmin.
_________________
Jerzy Fitek
 
 
Betty 


Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 52
Skąd: Smardzów
Wysłany: 08-02-2011, 10:36   

wicestarosta napisał/a:
W ciągu najbliższych 4 tygodni dokonamy podsumowania tych wniosków oraz ustalimy na Zarządzie plan działania i terminarz przetargów i realizacji zadań drogowych na najblizsze 2-3 lata.
Drogi powiatowe od Siechnic przez Św. Katarzynę w kierunku Łukaszowic i w kierunku na Żerniki Wr. są wśród wykazu dróg wnioskowanych do realizacji modernizacji w latach 2011-2012. Planuję, aby przetargi na wykonanie remontów tych dróg zostały przeprowadzone w jeszcze w I półroczu 2011 roku.


Witam,
Mam pytanie czy w ramach remontu drogi powiatowej będą miały miejsce budowy chodników i ścieżek rowerowych?
Wstyd patrzeć jadąc przez Świętą Katarzynę na ulice i chodniki w tej miejscowości. Dodatkowo interesuje mnie los ulicy w Smardzowie, gdzie o zgrozo brak jest chodnika na 3/4 długości ulicy w miejscowości!!!
 
 
wicestarosta 


Wiek: 65
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 68
Skąd: gmina Siechnice
Wysłany: 08-02-2011, 22:35   

Witam,
W powiedzie wrocławskim istniała dotychczas zasada, że do budowy lub modernizacji chodników w pasie dróg powiatowych dokładały się finansowo gminy. Z reguły było tak, że Powiat robił projekt i finasował koszt budowy odwodnienia drogi i chodnika w zakresie rozbudowy kanalizacji deszczowej (jeżeli jej budowa była konieczna), a Gminy pokrywały koszt ułożenia chodnika.
W chwli obecnej nowy Zarząd Powiatu oraz Radni szczególnie z Komisji Transportu, Dróg i Komunikacji Rady Powiatu omawiają zakres robót w drogach konieczny do wykonania uwzglądniając priorytetowe zadania zgłaszane przez Wójtów lub Burmistrzów Gmin. Ponieważ potrzeby są ogromne, a środki finansowe bardzo ograniczone zdaniem wiekszości radnych Zarząd Powiatu powinien się skupić głównie na modernizacji dróg (głównie jezdni) i ich dobrego odwodnienia natomiast budowa nowych lub modernizacja już istniejących chodników powinna być realizowana ze wsparciem ich realizacji z budżetów gmin. Jak będzie ostatecznie jeszcze trudno mi powiedzieć, ale już dzisiaj z dyskusji radnych wynika, że budowa chodników w drogach powiatowych tam gdzie gminy nie mogą już tego sfinansować z uwagi na b. trudną sytuację finansową, a ze względów na wyjątkowo wysokie zagrożenia bezpieczeństwa dla pieszych (szczególnie dzieci idących do szkół) wykonanie tych chodników jest koniecznością, to Rada Powiatu może dopuścić finansowanie budowy również tych chodników. Jeżeli chodzi o Św. Katarzynę i Smardzów to prowadziłem już wstępne rozmowy z Burmistrzem Usakiem, aby koszty modernizacji chodników wziął na siebie budżet Gminy. Decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęto.
Planujęmy przystąpić do położenia nowej nawierzchni jezdni asfaltami modyfikowanymi (zaczynając od toru PKP do końca drogi w zabudowaniach przy wyjeździe na Łukaszowice oraz do ul. Zacharzyckiej) po przeprowadzenie przetargów w kwietniu br.
_________________
Jerzy Fitek
 
 
Betty 


Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 52
Skąd: Smardzów
Wysłany: 09-02-2011, 07:52   

Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Będziemy czekać na decyzję Burmistrza. Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Smardzowie jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa jej mieszkańców i użytkowników drogi. Codziennie po ulicy w stronę przystanku chodzą dzieci na autobus szkolny oraz mieszkańcy na autobus komunikacji miejski. Tam gdzie jest chodnik, jest on na tyle wąski, że trudno się oby minęły się dwie osoby. Przejechanie wózkiem dziecięcym jest wręcz niemożliwe (sprawdziłam sama -mam dwójkę dzieci w wieku 2 i 4 lat). Natomiast głównym problemem jest brak chodnika w ogóle od strony wjazdu i wyjazdu ze Smardzowa :!: Ograniczenie prędkości do 40 km/h jest ignorowane więc jest na prawdę niebezpiecznie!

Proszę jeszcze o informację dotycząca:
- budowy na drodze powiatowej na terenie Smardzowa stałych ograniczeń prędkości (zatoczki, "śpiący policjant") czy jest to w ogóle możliwe?
- budowy ścieżki rowerowej w kierunku Żernik Wrocławskich, z której korzystałyby dzieci chodzące do szkoły w Żernikach oraz osoby tam pracujące lub dojeżdżające na stację kolejową- czy było to kiedykolwiek rozważane?

Pozdrawiam
Mieszkanka Smardzowa
 
 
Michał Młyńczak 
Superforumowicz


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 564
Skąd: Radwanice
Wysłany: 09-02-2011, 09:43   

Betty napisał/a:
Proszę jeszcze o informację dotycząca:
- budowy na drodze powiatowej na terenie Smardzowa stałych ograniczeń prędkości (zatoczki, "śpiący policjant") czy jest to w ogóle możliwe?


Ograniczenie prędkości w postaci znaków pionowych TAK
Progi zwalniające "Śpiący policjant" =NIE

Na drogach głównych, które służą pogotowiu, straży pożarnej, czy komunikacji miejskiej ustawienie progów zwalniających jest niemożliwe. Ulice te muszą być przejezdne także przy prędkościach rozwijanych przez pojazdy uprzywilejowane.

Podstawa prawna:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z dnia 23 grudnia 2003 r.)
w załączniku nr 4 tego rozporządzenia zawierającym „Szczegółowe warunki techniczne dla urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunki ich umieszczania na drogach” (rozdz. 8 pkt.1 podaje się zasady stosowania progów zwalniających U-16 i progów odrzutowych odrzutowych-17.)
 
 
 
Betty 


Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 52
Skąd: Smardzów
Wysłany: 09-02-2011, 09:56   

Michał Młyńczak dziękuję za informację oraz podstawę prawną

Poczekam jeszcze o odpowiedź Pana Jerzego Fitka.
 
 
Betty 


Dołączyła: 26 Cze 2009
Posty: 52
Skąd: Smardzów
Wysłany: 09-02-2011, 11:09   

Panie Starosto proszę jeszcze o wskazanie jak oficjalnie złożyć pismo w Starostwie Powiatowym dotyczące modernizacji drogi i budowy chodników? Komu dostarczyć i co powinno zawierać?
 
 
Orion 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Lip 2005
Posty: 4784
Skąd: Święta Katarzyna
Wysłany: 09-02-2011, 18:07   

Ja bym raczej adresata nie pytał, co napisać w piśmie do niego z żądaniem remontu drogi.
Nikt nie będzie kręcił na siebie bicza. :smile:
Adresatem powinien być Zarząd Powiatu (organ ustawowy).
 
 
torino 
Superforumowicz


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 135
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-02-2011, 20:26   

Niech władni uśmiechną się do ( lub zwyczajnie poproszą) o konkretną współpracę z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we Wrocławiu i może coś dla okolicy uda się ugrać. Programy poprawy BRD było, jest i będzie jeszcze wiele, a efekty zawsze uda się osiągnąć. Całkowicie przypadkowe przykłady poniżej (de facto sytuacja zbliżona do obserwowanej w Gminie Siechnice, czyli droga na przestrzał przez wieś. Bez żadnych prób uspokojenia ruchu.

Znak czy poziomy czy pionowy może być zawsze zignorowany, czyli taki np. pieszy może choć będąc uważnym zostać "ściętym" z drogi. Trzeba dać im szansę poruszania się po bezpiecznym chodniku bardziej "fizycznie" oddzielonym od drogi, z azylem na przejściu itp itd

Przykłady i pomysły można mnożyć, trzeba działać - zgłaszać udział w programach, próbować samemu kreować i proponować rozwiązania,bo kto jak nie władze lokalne najlepiej znają charakter drogi i inwestować w BRD.

Obraz1.jpg
Plik ściągnięto 188 raz(y) 16,04 KB

 
 
wicestarosta 


Wiek: 65
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 68
Skąd: gmina Siechnice
Wysłany: 09-02-2011, 21:43   

Betty napisał/a:
Poczekam jeszcze o odpowiedź Pana Jerzego Fitka.
Betty napisał/a:
Panie Starosto proszę jeszcze o wskazanie jak oficjalnie złożyć pismo w Starostwie Powiatowym dotyczące modernizacji drogi i budowy chodników? Komu dostarczyć i co powinno zawierać?

Witam, temat stanu technicznego dróg jest mi i Zarządowi Powiatu dobrze znany. Jak wspomniałem powyżej, z uwagi na ograniczone środki budżetowe i możliwości jednoczesnego wyremontowania i zmodernizowania wszystkich dróg, otrzymaliśmy już pisemne informacje od władz gmin o priorytetowych wg nich zadaniach do pilnej realizacji jeszcze w 2011 roku. O możliwościach budowy chodników już wyraziłem powyżej wstępne stanowisko, a progów spowalniających faktycznie na drogach klasy powiatowej raczej się nie buduje.
Wszelkie pisma dotyczące stanu dróg powiatowych oraz innych spraw dotyczących dróg (i nie tylko) należy kierować na adres Starostwa Powiatowego (może być Zarząd, może być Wydział Transportu, może być również Starosta Powiatu).
_________________
Jerzy Fitek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

kontakt: admin@siechnice.pl

Kontakt

Polityka prywatności - informacje o cookies - kliknij TUTAJ. Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15